Профільний комітет Верховної Ради рекомендував підтримати в першому читанні законопроект про нацбезпеку
Профільний комітет Верховної Ради вирішив, що коментарі або поправки до законопроекту "Про національну безпеку України", які стосуються СБУ, на засіданні парламенту 5 квітня озвучить секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов.
Комітет Верховної Ради України з питань нацбезпеки і оборони на засіданні 4 квітня рекомендував узяти за основу законопроект №8068 "Про національну безпеку України". Про це повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".
Голова фракції Блоку Петра Порошенка, член цього комітету Артур Герасимов зазначив, що депутати скоригували раніше ухвалене рішення щодо цього законопроекту.
"З погляду нормотворчої техніки ми додали кілька моментів, які в цій постанові буде враховано вже під час першого читання. Окрім того, було озвучено на комітеті, що коментарі або поправки, які стосуються СБУ, завтра буде під час доповіді секретарем Ради національної безпеки і оборони Олександром Турчиновим озвучено в залі", – сказав він.
17 січня члени Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) обговорили і підтримали проект закону "Про національну безпеку України". Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що закон має узагальнити і звести до єдиного знаменника всі вже здійснені та заплановані реформи сектору безпеки й оборони України, "а також поєднати в собі не тільки базові засади національної безпеки, але і питання демократичного цивільного контролю та основи планування в цих сферах".
5 лютого президент України Петро Порошенко схвалив рішення РНБО про внесення у Верховну Раду закону "Про національну безпеку України". Відповідний указ з'явився на офіційному сайті президента після зустрічі у США глави Пентагону Джеймса Меттіса та міністра оборони України Степана Полторака. Меттіс підкреслив, що очікує ухвалення Верховною Радою закону про нацбезпеку, який дасть можливість провести реформи в українській оборонній сфері.
Законопроект "Про національну безпеку України" було зареєстровано у парламенті 28 лютого, президент України Петро Порошенко визначив документ як невідкладний.
19 березня член комітету, нардеп від Блоку Петра Порошенка Іван Вінник заявляв, що, згідно з уточненою редакцією проекту закону, Служба безпеки України буде підзвітна і підконтрольна Верховній Раді.