Прокуратура продовжила екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі – ЗМІ
Джерело "Українських новин" повідомило, що прокуратура продовжила екстрадиційну перевірку щодо колишнього президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі, водночас не уточнило, коли її завершать.
Прокуратура продовжила екстрадиційну перевірку щодо колишнього президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі. Про це "Українським новинам" повідомило поінформоване джерело.
"Екстрадиційну перевірку продовжено", – сказав співрозмовник агентства. Водночас він не уточнив, коли її завершать.
За словами джерела, найімовірніше, перевірка триватиме доти, доки суд не ухвалить рішення за скаргою адвокатів Саакашвілі, які опротестували проведення екстрадиційної перевірки.
У Генеральній прокуратурі України 12 січня відбулася зустріч генпрокурора Юрія Луценка із заступником генерального прокурора Грузії Георгієм Гогадзе, на якій сторони обговорили питання екстрадиції, повідомили в прес-службі ГПУ.
Грузія вимагає видати Саакашвілі, із Тбілісі вже надсилали до Києва кілька офіційних запитів щодо цього. За словами міністра юстиції країни Теї Цулукіані, Україна відмовила в екстрадиції Саакашвілі у 2014 і 2015 роках.
У травні 2015 року політик набув українського громадянства. У липні 2017 року, коли Саакашвілі перебував у США, президент України Петро Порошенко видав указ про втрату ним громадянства на підставі недостовірних даних, поданих до Держміграційної служби України. Зокрема, Саакашвілі не вказав, що проти нього в Грузії відкрито кримінальні провадження.
11 вересня 2017 року адвокат Саакашвілі звернувся до Державної міграційної служби з проханням про надання політику політичного притулку в Україні. Під час розгляду прохання про додатковий захист екстрадиція Саакашвілі була неможливою, заявляв Луценко.
3 січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні позову Саакашвілі до Державної міграційної служби, у якому політик просив визнати незаконною бездіяльність ДМС у зв'язку з його скаргою щодо оформлення документів для вирішення питання про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.