Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо Турчинова – Кузьмін
Нардеп від "Опозиційної платформи – За життя" Ренат Кузьмін повідомив, що Офіс генпрокурора України відкрив кримінальне провадження щодо екссекретаря Ради нацбезпеки і оборони України Олександра Турчинова. Проведення досудового розслідування доручено Державному бюро розслідувань.
Народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ренат Кузьмін написав 9 жовтня у Facebook, що Офіс генерального прокурора України за рішенням Печерського районного суду Києва відкрив кримінальне провадження щодо екссекретаря Ради нацбезпеки і оборони України Олександра Турчинова про вчинення кримінального правопорушення.
"Генпрокуратура виконала ухвалу суду і своїм листом офіційно підтвердила порушення кримінальної справи проти Турчинова, який відмовився виконувати Мінські угоди в частині амністії учасників подій на Донбасі", – зазначив нардеп.
Кузьмін опублікував фотографії відповіді Офісу генпрокурора, датованої 29 вересня, у якій ідеться, що проведення досудового розслідування доручено Державному бюро розслідувань.
За поданням депутатів ОПЗЖ на початку вересня Печерський суд зобов'язав відкрити кримінальне провадження щодо Турчинова і п'ятого президента України Петра Порошенка, повідомляв "Цензор.НЕТ".
Суть претензії полягає в тому, що 2014 року тодішній голова Верховної Ради Турчинов відмовився підписувати закон про амністію бойовиків ОРДЛО, а Порошенко не наполягав на підписанні цього закону. На думку Кузьміна, рішення Печерського суду посилить правильну позицію української делегації на мінських переговорах.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).