Прокуратура заарештувала майно сім'ї ексміністра оборони України Лебедєва на суму понад 600 млн грн
У повідомленні не названо прізвища Лебедєва, але йдеться про міністра оборони у 2012–2014 роках, також опубліковано його впізнавану фотографію.
"За процесуального керівництва Київської міської прокуратури в ході розслідування кримінального провадження заарештовано 645 залізничних вагонів вартістю близько 650 млн грн, що належать підприємствам родини ексчиновника, якого оголошено в розшук за державну зраду", – ідеться у повідомленні.
Заарештоване майно передано в управління АРМА.
У повідомленні наголошують, що, за даними слідства, на території України здійснює свою діяльність низка підприємств, кінцевим бенефіціарним власником яких є сім'я ексміністра.
"Вказані підприємства займаються поставками та реалізацією товарів на території Росії, а також виробляють обладнання для оборонно-промислового комплексу держави-агресора", – зазначено у повідомленні.
За інформацією прокуратури, також накладено арешт на інше майно цієї фінансово-промислової групи підприємств та їхніх власників. Зокрема, заарештовано 30 земельних ділянок, 30 об'єктів нерухомості, зокрема шість цілісних майнових комплексів і корпоративні права 22 суб'єктів господарювання.
Нацполіція та СБУ ведуть досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами фінансування повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та привласнення майна (ч. 3 ст. 110-2 та ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України).
Контекст:
Лебедєв обіймав посаду міністра оборони України з 24 грудня 2012 року до 27 лютого 2014 року, але покинув країну ще до своєї офіційної відставки. У травні 2014 року проти нього в ГПУ відкрили кримінальну справу за підозрою у зниженні обороноздатності країни. 2020 року його було заочно заарештовано, також проти нього відкрили провадження за підозрою в держзраді.
За даними російської "Новой газеты" станом на 2018 рік, група компаній "Парангон", яка належить ексміністру, будувала апартаменти і житлові будинки в Севастополі та Євпаторії.
За інформацією "24 каналу", 2020 року Лебедєв жив в окупованому Росією Криму, а підконтрольний йому Криворізький дизельний завод, який тепер належить його доньці Олені Лебедєвій, продовжував роботу, незважаючи на судові заборони. Наголошували, що активи сім'ї Лебедєвих об'єднали в Aurum Group.
У самій Aurum Group після публікації цієї інформації заявляли, що інформація про причетність Лебедєва до їхньої діяльності – "100-відсоткова вигадка". У компанії стверджували, що Криворізький дизельний завод розпочав випуск залізничних вантажних вагонів наприкінці 2017 року, його бенефіціарним власником є Лебедєва і вона самостійно управляє компаніями, у яких є прямим чи опосередкованим учасником.
Окрім того, в Aurum Group наголосили, що "жодне з підприємств групи ніколи не виробляло і не виробляє зброї і, відповідно, не здійснювало поставки такої продукції у РФ".