Протест під ОПУ. Обрання запобіжних заходів двом учасникам акції на Банковій перенесли, одну справу суд розгляне 26 березня
Судові засідання щодо обрання запобіжного заходу двом учасникам акції протесту на підтримку одеського активіста Сергія Стерненка, яка відбулася 20 березня під Офісом президента України (ОПУ), перенесли на 30 березня 2021 року. Про це 25 березня у Facebook повідомили в юридичній компанії "Міллер".
У повідомленні йдеться, що засідання у справах клієнтів компанії голови ГО "Гонор" Сергія Філімонова та представника цієї організації Олексія Білковського призначили на 24 березня в Печерському райсуді Києва. Однак через причини, "які так і не повідомили адвокатам", жодне з них не розпочалося вчасно.
Після цього адвокати компанії подали клопотання про перенесення засідань. Справу Філімонова суд розгляне 30 березня о 15.00, Білковського – о 15.30.
Зазначають, що обом активістам інкримінують хуліганство, а Білковського підозрюють в умисному знищенні або пошкодженні майна. Прокурори наполягають на цілодобовому домашньому арешті для активістів, заявили в компанії.
За інформацією групи "Самозахист", опублікованою в Telegram, 26 березня Печерський райсуд Києва обиратиме запобіжний захід голові громадської ініціативи "Захистимо Протасів яр" Роману Ратушному. Початок засідання о 12.00.
22 березня заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко опублікував у Facebook нарізку кадрів із мітингу під ОПУ. У ролику оприлюднили імена сімох учасників акції: ветерана АТО й засновника видавництва "Дім Химер" Владислава Гранецького-Стафійчука, Вадима Адамова, Філімонова, Ратушного, представників ГО "Гонор" Білковського та Олега Кабезького, а також Дениса Міщенка.
"Усі особи, які знищували народне майно, що є власністю держави, понесуть покарання згідно із законом", – така фраза з'являється в ролику після імен сімох учасників протестів.
Того самого дня підозру оголосили організатору мітингу Філімонову.
23 березня Печерський райсуд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт підозрюваного в битті скла в будівлі ОПУ Стафійчука. У Нацполіції заявили, що загалом повідомили про підозру п'ятьох учасників акції. Джерело "РБК-Україна" у правоохоронних органах зазначало, що підозру у скоєнні хуліганства оголосили також Білковському, Євгенові Строканю та Давиду Гаджимурадову.
Ратушний 24 березня опублікував у Facebook заяву, у якій вимагав у Геращенка й Міністерства внутрішніх справ вибачень і спростування недостовірної інформації щодо його участі в акції під ОПУ.
У Києві 20 березня біля Офісу президента відбулася акція на підтримку Стерненка. Мітингувальники вимагали відпустити Стерненка, фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, накласти санкції на колишнього заступника глави адміністрації четвертого президента України Віктора Януковича Андрія Портнова. Також вони вимагали відставки генпрокурорки Ірини Венедіктової та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Протестувальники кидали фаєри, шумові гранати, а потім запустили феєрверки. Розбили скло в будівлі ОПУ, розмалювали стіни, а табличку "Президент України" підпалили.
На акції затримали тільки одного учасника – Стафійчука. 21 березня йому вручили підозру в хуліганстві з використанням зброї.
Філімонов раніше заявляв, що вважає минулу акцію мирною, оскільки на ній ніхто не постраждав. Він додав, що на акції "готувався перформанс", але биття вікон і димові шашки організатори не планували.
Геращенко зазначав, що у провокаторів був план із кровопролиття, але поліція не допустила цього. Поліція розслідує події як хуліганство.
Стерненка 23 лютого визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав й інший фігурант справи Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду. Справу, у якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Його й Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу. Стерненко заперечує причетність до інциденту.