Протест у Грузії. Поліція жорстоко розігнала мітингувальників, заарештовано понад 200 осіб

Уранці поліція атакувала учасників акції
Фото: ЕРА

Четвертий день антиурядового протесту в Грузії завершився новим розгоном й арештами. Про це повідомляють "Новости Грузии", місцеві ЗМІ й Telegram-канали.

Опір у столиці тривав усю ніч, уранці на головному місці протесту – площі перед парламентом на проспекті Руставелі – горіли барикади, пише Tbilisi life.

Станом на 7.00 поліція і спецпризначенці зачистили проспект, учасники протесту, які залишалися, розійшлися містом, поліція почала їх переслідувати й затримувати із застосуванням сили не тільки на проспекті, а й у дворах, провулках і під'їздах. Під "гарячу руку" правоохоронців потрапляли й ті, хто просто йшов на роботу, пишуть "Новости Грузии".

Міністерство внутрішніх справ Грузії вранці повідомило, що лише за останні дні протесту затримали 224 осіб, їх обвинувачують у дрібному хуліганстві, спротиві й непокорі правоохоронцям. У МВС стверджують, що минулої ночі постраждав 21 поліцейський, загалом під час останніх акцій поранено 113 його співробітників. Жорстокість силовики пояснили тим, що протест "остаточно вийшов за межі норм, установлених законом про зібрання".

"Протягом кількох годин агресивні групи протестувальників нападали на співробітників поліції. Вони вступали у словесне й фізичне протистояння зі співробітниками правоохоронних органів; кидали в поліцейських каміння, піротехніку, охоплені вогнем предмети, скляні пляшки та залізні предмети", – ідеться в заяві.

Після чергового розгону протесту прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе на засіданні уряду подякував МВС, заявивши, що поліція діяла краще, ніж під час схожих подій у США та Європі.

"Ми знаємо багато фактів того, що доводилося терпіти поліцейським у ці дні. Це були жахливі образи, страшні фізичні напади. Однак у підсумку МВС керувало процесами на вищому рівні, ніж американські та європейські стандарти", – цитує його Sova.

Юрист Ніка Сімонішвілі розповів у Facebook про стан затриманих на акціях протесту.

"У них такі серйозні травми, що їх не можна було залишити в ізоляторі й потрібно було відвезти до клініки. Після затримання спецпризначенці та кримінальна поліція жорстоко били їх. У буквальному сенсі в них розбито обличчя, у них множинні переломи кісток (щелепних, скроневих, перенісся, очниці), облич не видно, у декого з них не видно очей", – зазначено в його пості.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка підтримує протест, 2 грудня підкреслила в Х непохитність учасників акції.

"Ще одна ніч, повна міці, коли грузини непохитно стали на захист своєї конституції та свого європейського вибору. Рішучість, яку видно на вулицях, не свідчить про те, що вона припиниться!" – написала глава держави.

Контекст:

Протести проти заморожування євроінтеграції Грузії тривають із 28 листопада. Люди вийшли на вулиці після того, як прем'єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе сказав, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу в ЄС до 2028 року.

Грузинські правоохоронці використовують водомети й газ для розгону акцій протесту, але акції тривають. Telegram-канали показали, як біля парламенту спалили прапор керівної партії "Грузинська мрія" й опудало її засновника Бідзіни Іванішвілі, "який обіцяв народу мир напередодні виборів, а влаштував цілодобове насильство".

30 листопада США оголосили, що вирішили зупинити механізм стратегічної співпраці з Грузією через антидемократичні дії керівної партії "Грузинська мрія". 1 грудня в ЄС засудили насильство проти грузинських мітингувальників і попередили, що відступ від демократії, відмова від євроінтеграції "матимуть прямі наслідки".