Провайдери почали блокувати сайт видання "Страна"

Доступу до сайта видання "Страна" не мають клієнти низки українських провайдерів
Фото: pixabay.com
Інтернет-провайдери почали блокувати доступ до сайта "Страны". Про це видання повідомило в Telegram 20 серпня.

"Страну" почали блокувати. Із різних міст повідомляють, що частина провайдерів уже вимикає. Хоча указу президента ще немає", – ідеться в повідомленні.

Блокування "Страны" в Україні підтверджують журналісти і читачі видання "ГОРДОН".

У деяких користувачів в Україні зник доступ до сайта "Страна". Скріншот: strana.ua

Зокрема, доступу до сайта "Страны" не мають клієнти таких провайдерів:

  • "Нітроком" (Одеська область);
  • EuroLink (Житомирська область);
  • McLaut (Черкаси та Черкаська область);
  • "Мегаком" (Тернопільська область);
  • "Союз телеком" (Дніпро);
  • "Бест" (Київська область);
  • Bilink (Київ);
  • "Ланет".

Водночас користувачі інтернет-провайдерів "Тріолан", "Укртелеком", "Київстар", Ipnet (Київ) повідомили "ГОРДОН", що сайт "Страна" відкривається, як і раніше.

Контекст:

Рада національної безпеки і оборони України на своєму засіданні 20 серпня ввела персональні санкції проти головного редактора "Страны" Ігоря Гужви. "У цьому списку ще дві афілійовані з ним особи, які займаються протиправною діяльністю на території нашої країни", – повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Він назвав фізичних осіб і підприємства, які пов'язані з Гужвою, – Ганна Солнцева і Любов Лукашина, ТОВ "Ласмак", ТОВ "Маджера" і ТОВ "Смарт медіа". "Відносно перелічених осіб і підприємств введено повний пакет санкцій", – уточнив Данілов.

ТОВ "Ласмак" є засновником "Страны", інформацію про це вказано на сайті видання.

22 червня 2017 року Гужву затримали в Києві за підозрою у вимаганні $10 тис. за нерозміщення матеріалів, які компрометують нардепа від Радикальної партії Дмитра Лінька. 24 червня Гужву взяли під варту з альтернативою застави в розмірі 544 тис. грн. 27 червня він вийшов з Лук'янівського СІЗО в Києві, а 31 січня 2018 року виїхав до Відня. 1 жовтня 2018 року Гужва заявив, що австрійська влада надала йому політичний притулок.