"Публікую те, що Ткач побоявся дати". Гордон показав нові фотографії із дня народження Шустера photo icon

Савік Шустер, Арсен Аваков, Євген Комаровський, Олеся Бацман та Дмитро Гордон на території Тракайського замку
Фото: gordondmytro / Instagram
1 грудня засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон відреагував на розслідування "Української правди" про святкування дня народження українського телеведучого Савіка Шустера у Литві та виклав ще серію знімків з урочистостей. Розслідуванню журналіст присвятив чотири пости в Instagram.

"Українська правда" у розслідуванні нагадала, що 22 листопада колишній міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков опублікував у соцмережах фотографію, на якій знято його, Шустера, лікаря і телеведучого Євгена Комаровського, партнера Шустера, продюсера і бізнесмена Павла Єлізарова, Гордона та колишнього прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Фото було зроблено біля Тракайського замку, а всі герої знімка тримали в руках середньовічну зброю – мечі, сокири та щити. Гордон пізніше пояснив, що вся ця компанія святкувала в Литві, на батьківщині Шустера, його день народження – 22 листопада телеведучому виповнилося 69 років.

"За цим фото насправді нічого не стоїть, окрім того, що ми любимо Савіка, приїхали відсвяткувати його день народження і сфотографувалися з предметами, взятими у лицарів напрокат. А хто вже там собі хворою головою надумав, то це справа не наша, а хворої голови. А може, і не однієї", – заявив тоді Гордон.

"Українська правда" з'ясувала, що гості дня народження Шустера вилетіли до Вільнюса з "Борисполя" 21 листопада чартерним рейсом, а повернулися в Україну 23 листопада. 22 листопада, за даними видання, до Вільнюса також прилетів літак українського мільярдера Ріната Ахметова. Журналісти опублікували кадри, зняті прихованою камерою, як гості Шустера ходять вулицями Вільнюса, а потім святкують день народження в одному з ресторанів міста. Автори розслідування наголосили, що Ахметова серед гостей вечірки не було, але, за даними джерела "Української правди" "у політичних колах", у Вільнюсі він нібито обговорював можливих кандидатів на майбутніх парламентських та президентських виборах. Із ким саме, видання не уточнило.

"Розслідування [журналіста "Української правди"] Михайла Ткача про святкування дня народження Савіка Шустера у Литві бачили? Мало, мало фактів. Сьогодні публікую те, що Ткач побоявся дати. Це лише перша частина. За кілька годин буде і друга, головна", – написав Гордон в Instagram увечері 1 грудня й опублікував першу порцію знімків.

На цих знімках гості Шустера позують в аеропорту Вільнюса та під час відвідування Тракайського замку.

На фотографіях також знято інших запрошених на день народження телеведучого, зокрема головну редакторку видання "ГОРДОН" Олесю Бацман, російського економіста Андрія Ілларіонова, колишнього заступника генерального прокурора України Давіда Сакварелідзе, дружину Гройсмана Олену Гройсман.

Давід Сакварелідзе, Володимир та Олена Гройсмани, Євген Комаровський, Олеся Бацман, Дмитро Гордон та Андрій Ілларіонов. Фото: gordondmytro / Instagram

"Це ще не весь компромат. За пів години взагалі мало місця буде", – написав Гордон у другому пості й виклав фотографію з ресторану. На ній Бацман фотографує Комаровського і Гордона за столом. Поруч за тим, що відбувається, спостерігає Аваков.

У третьому пості Гордон опублікував ще серію знімків, зроблених на території замку, зокрема із середньовічною зброєю, та фотографії з ресторану. На світлинах можна розгледіти, що на святкуванні також були присутніми колишній депутат, лідер Європейської партії Микола Катеринчук і депутат литовського Сейму Емануеліс Зінгеріс. 

"Ось тепер усіх засвітив, аж від серця відлягло. Михайле Ткач, не заздріть!" – підписав знімки журналіст.

Усі гості дня народження Шустера: Микола Катеринчук, Андрій Ілларіонов, Євген Комаровський, Володимир та Олена Гройсмани, Олеся Бацман, Дмитро Гордон, Павло Єлізаров, Савік Шустер, Арсен Аваков, Емануеліс Зінгеріс. Фото: gordondmytro / Instagram

Андрій Ілларіонов, Давід Сакварелідзе, Емануеліс Зінгеріс, Євген Комаровський, Арсен Аваков, Савік Шустер, Дмитро Гордон, Володимир Гройсман та Микола Катеринчук. Фото: gordondmytro / Instagram

Арсен Аваков, Дмитро Гордон, Євген Комаровський та Савік Шустер. Фото: gordondmytro / Instagram

У четвертому пості Гордон опублікував відео лицарської вистави, зроблене біля замку.

"Ну, а тепер жирна крапка", – написав він.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Дмитра Гордон (@gordondmytro)

У коментарях читачі цікавляться в журналіста, а де ж Ахметов.

"А фоткав Ахметов?" – пожартував sammbog.

"А хто ж іще?" – відповів Гордон.

Скріншот: gordondmytro / Instagram

Контекст:

Розслідування "Української правди" було опубліковано в YouTube 30 листопада. Його вже переглянули понад 770 тис. разів.

Матеріал з'явився на тлі чуток про конфлікт між президентом України Володимиром Зеленським та Ахметовим, якого вважають найбагатшим громадянином України. Журнал "Forbes Україна" оцінює його статки в $7,6 млрд.

У розслідуванні також ідеться, що 22 листопада, у день, коли літак із гостями Шустера та літак Ахметова прилетіли до Литви, журналісти видання помітили в аеропорту Вільнюса брата мера Києва, боксера Володимира Кличка. Автор розслідування Ткач запитав у мера Києва Віталія Кличка, чи зустрічався його брат у Вільнюсі з Ахметовим і чи був він посередником у його переговорах із бізнесменом. Віталій Кличко відповів, що дружить із Шустером, але на його святі бути не міг, бо поїхав на день народження доньки, і сказав, що "Володимир поза політикою і не уповноважений вести жодних переговорів".

Аваков сказав, що на дні народження Шустера "у нього не було жодних окремих зустрічей із гостями". "Склад гостей мені обговорювати некоректно: я не репортер, я гість. Коректно самому Савіку, якщо вважатиме за потрібне", – наголосив колишній міністр.

1 грудня в коментарі "Українській правді" Шустер сказав, що своє 69-річчя він вирішив відсвяткувати із друзями на батьківщині. "Я показав їм мою Литву. Розповів про історію Великого князівства Литовського, що тягнеться ледь не до Москви. Мої гості дізналися, чому до радянської, а потім нацистської окупації Вільнюс називали Північним Єрусалимом, яким символом було кафе Neringa для багатьох дисидентів", – розповів журналіст. За його словами, цими днями сучасна політика "його мало цікавила".

Ахметов, як заявили в "Українській правді", коментувати розслідування відмовився.