Пугачов: Усі розуміють, що попереду просто реальна катастрофа для Росії. Переворот цілком може бути
На запитання про ймовірність того, що Путіна "свої знесуть і самі призначать тимчасовий уряд", Пугачов відповів: "Звісно, припускаю. Це воно і є".
Водночас він відкинув варіант, коли до глави Кремля прийдуть зі словами: "Це все він винен. Залиште нам бабки".
"Це неможливо, це все пізно. Це могло статися в перші два тижні. Сьогодні це нереально. Тобто треба розуміти, що керівництво Росії не в кількості, там, трьох осіб, а в кількості 100% керівників різного рівня – це злочинці. Тобто як вони скажуть? "А, привіт, Путіна немає. Давайте, хлопці, усе чудово"? Ні, цього не може статися. Навіть цього не може статися юридично. Юридично не може статися. Але приблизно воно має статися в такий спосіб, що хтось перехоплює владу", – пояснив Пугачов.
Він вважає, що це не буде ні опозиціонер Олексій "Навальний, який сидить у в'язниці", і не акторка "Лія Ахеджакова нещасна".
"Звісно, це якась група: можливо, група військових, які ухвалюють таке рішення. [...] У мирній ситуації – військовий переворот практично неможливий. [...] Але під час війни, звісно, армія домінує. І сьогодні армія, Генеральний штаб – незалежно від рівня, скажімо так, розвалу цього Генерального штабу, вони все-таки розуміють, що у воєнний спосіб перемоги Росії у цій війні бути не може. [...] Усі розуміють, що попереду просто реальна катастрофа для Росії. Ну так, [переворот] цілком це може бути", – заявив Пугачов.
Колишній друг Путіна також відповів на запитання, які сценарії ймовірного перевороту він бачить у Росії.
"Зазвичай це внутрішні переговори, коли різні угруповання: переважно, звісно, на сьогодні це силовики, – які просто кажуть: "Так, давайте. Тобто зрозуміло, що нам треба..." Путін – це сьогодні єдиний товар у Росії, який продається. Сьогодні там нічого більше немає. Усі це розуміють. Повірте, що це не те що поки ніхто не здогадався. Питання – що всі бояться одне одного. І питання посилення: назвімо її військовою коаліцією, військово-силовою коаліцією, – у разі серйозного посилення і, припустімо, серйозних подій: зокрема на фронті... А вони, я впевнений, будуть у досить близькому, осяжному майбутньому з урахуванням усіх домовленостей із НАТО, західними країнами, ЄС і Сполученими Штатами: я маю на увазі постачання озброєнь. Тобто це очевидно. І ось тоді – так", – сказав він.
Контекст:
Путін перебуває при владі в РФ із 2000 року. 2018-го його обрали на четвертий президентський строк. У 2008–2012 роках Путін був главою уряду, у цей час посаду президента обіймав Дмитро Медведєв. 2020 року в Росії ухвалили закон про обнулення президентських строків Путіна. Документ дає йому змогу залишитися на посаді глави держави до 2036 року.
На думку російської журналістки Юлії Латиніної, Путін може зіткнутися з перспективою загроз для своєї влади в Росії на тлі вторгнення в Україну, яке невдало складається.
Російський публіцист і телеведучий Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, переконаний, що оточення Путіна шукає можливості з ним розправитися, "але це дуже непросто".
За оцінкою радника глави МВС України Антона Геращенка, поразки російської армії в Україні впливають на ситуацію в РФ і система управління, яку побудував Путін, руйнується. Він вважає, що є чотири варіанти, як складеться майбутнє Путіна. Зокрема Геращенко не відкидає, що главу Кремля "роздере натовп після перевороту".