Путін запропонував "дуель" західної ППО й "Орєшніка" в Києві
Російська ракета середньої дальності "Орєшнік" перевершує можливості західних засобів протиповітряної оборони, які Україні передали союзники. Про це нелегітимний президент РФ Володимир Путін заявив 19 грудня під час так званих "Підсумків року" – пресконференції, яку транслюють росЗМІ.
Він заявив, що системи протиракетної оборони, які є на озброєнні сил оборони України, а також на базах НАТО в Румунії та Польщі, не зможуть збити "Орєшнік", і запропонував "експеримент".
"Зробімо якусь високотехнологічну дуель ХХІ століття: нехай визначать якийсь об'єкт для ураження, скажімо – у Києві, зосередять туди всі свої сили ППО та ПРО, а ми завдамо туди удару "Орєшніком" і подивимося, що станеться. Ми до такого експерименту готові, а ось чи готова інша сторона?" – сказав він, додавши, що "в будь-якому разі такого варіанта не відкидає".
Путін також порівняв російську ППО, зокрема С-300, з американськими Patriot, а С-400 – з THAAD, заявивши, що в американського комплексу "характеристики слабші".
Воєнний аналітик Ян Матвєєв прокоментував цю заяву, зазначивши, що THAAD – система заатмосферного перехоплення на висоті 150 км. Гранична висота протиракети С-400 – 30 км.
"Тобто THAAD може перехопити МБР [міжконтинентальну балістичну ракету] ще до поділу бойових блоків. С-400 атакує лише самі боєголовки", – зазначив Матвєєв.
Контекст:
21 листопада з Астраханської області РФ окупанти, імовірно, випустили по Україні міжконтинентальну балістичну ракету, заявили у Збройних силах. Пізніше президент України Володимир Зеленський підтвердив удар по Україні новою ракетою. Він зазначив, що Путін використовує Україну як полігон.
Того ж дня Путін розповів, що для удару по Дніпру Росія випробувала експериментальну балістичну ракету середньої дальності "Орєшнік" із без'ядерним гіперзвуковим оснащенням. До цього про її розроблення не повідомляли. 22 листопада він заявив про наміри продовжувати випробування.
За даними української розвідки, ракету випустили з комплексу "Кедр", а "Орєшнік" – це шифр проєкту. Час підльоту ракети з Астраханської області до Дніпра становив 15 хвилин. Точних даних, скільки у РФ таких ракет, немає, але українські військові повідомляли, що це "дуже лімітована кількість" і про серійне виробництво поки не йдеться. Путін стверджує, що Москва має "запас таких систем, готових до застосування".