Рабінович заявив, що Україна за рівнем корупції випередила Гондурас
Офіційний Вашингтон однозначно дав зрозуміти: провал боротьби з корупцією обернеться для України остаточним припиненням міжнародної підтримки, заявив народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.
Серед усіх причин, які гальмують розвиток України, корупція на першому місці, написав народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович на своїй сторінці у Facebook.
"Україна посідає впевнені позиції у світових корупційних антирейтингах, але влада, як і раніше, робить вигляд, що у нас усе добре. Наприклад, наполегливо (і, зрозуміло, безрезультатно) запрошує в країну іноземних інвесторів, незважаючи на те, що Україна очолює (!) рейтинг міжнародної аудиторської компанії EY за рівнем корупції в бізнесі, – заявив він. – За результатами опитування ще однієї провідної міжнародної компанії – TNS – корупція в нашій країні поглинула практично всі сфери життєдіяльності. Найсильніше вона зачепила такі важливі галузі, як медицина, яку назвав найкорумпованішою 61% українців, і освіта (34%). Також до найкорумпованіших сфер належать силові структури (24%)".
Політик підкреслив, що громадяни не бачать, щоб влада боролася з корупцією.
"Корупція найбільше гальмує розвиток України. Згідно з даними Transparency International, Україна посіла 131-ше місце в індексі корупції. Навіть Гондурас у цьому рейтингу вище від нас! Водночас 86% українців уважають, що влада з корупцією не бореться. І я вже давно кажу, що наша головна проблема – це безкарність корупціонерів у владі, – сказав Рабінович. – Сьогодні у нас уже майже не залишилося друзів за кордоном. Навіть у США вже зрозуміли, що українська влада насправді не збирається боротися з корупцією, а лише пускає пил в очі. Та після останніх скандалів із НАБУ офіційний Вашингтон однозначно дав зрозуміти: провал боротьби з корупцією обернеться для України остаточним припиненням міжнародної підтримки".
Станом на січень 2017 року Україна посідала 131-шу позицію у складеному Transparency International рейтингу "Індекс сприйняття корупції".
У дослідженні, проведеному компанією Ipsos MORI на замовлення аудиторської фірми Ernst & Young у квітні 2017 року, Україна опинилася на першому місці за рівнем сприйняття корупції серед 41 країни Європи, Близького Сходу, Індії та Африки.