Рада підтримала законопроєкт про е-резидентство. У Мінцифри кажуть, що його реалізація буде щорічно приносити $1,5 млн у бюджет

Рада ухвалила за основу проєкт закону №5270
Фото: depositphotos.com
Верховна Рада на засіданні 13 липня в першому читанні й за основу підтримала проєкт закону 5270ро внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів".

Його підтримало 286 парламентаріїв, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Е-резидентство – це статус, який дає змогу іноземцям або особам без громадянства, які досягли 18-річного віку, одержувати кваліфіковані електронні довірчі послуги, електронні послуги й відкривати банківські рахунки в Україні, ідеться в пояснювальній записці до проєкту закону.

В Україні створення інституту е-резидентства в межах експериментального проєкту почали в червні 2020 року. Але поняття е-резидент, який веде підприємницьку діяльність в Україні, у законодавстві немає, уточнюють у документі.

"Проєктом закону запроваджуються сприятливі умови для  реєстрації заінтересованими іноземцями та особами без громадянства, які набули статусу е-резидента, себе як фізичної особи – підприємця та ведення підприємницької діяльності без необхідності перебування в Україні. Е-резидент-підприємець відповідно до проєкту закону сплачує податки від своєї підприємницької діяльності в Україні", – зазначено в пояснювальній записці.

Автори законопроєкту вважають, що ця концепція цікава передусім для представників IT-галузі країн, що розвиваються, і країн із нестабільною політичною ситуацією.

Віцепрем'єр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram розповів, що уряду вже надійшло 1300 попередніх заявок на статус е-резидента з різних країн.

"Статус е-резидента дасть змогу іноземним айтішникам відкривати бізнес в Україні і платити податки онлайн. Без фізичної присутності в нашій країні. Для України це додатковий інструмент для розвитку бізнесу та поліпшення впізнаваності як світового IT-бренда. Уже до кінця 2022 року очікуємо 3000 е-резидентів в Україні. Проєкт щорічно буде поповнювати український держбюджет на $1,5 млн", – написав він.

Контекст:

Зареєстрували в Раді цей проєкт закону 18 березня 2021 року.

У ньому не вказано, ІТ-фахівцям із яких саме країн із нестабільною політичною ситуацією може бути цікава ініціатива, але після початку політичної кризи в Білорусі президент України Володимир Зеленський підписав указ про заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців – громадян Білорусі.

Тільки у вересні 2020 року в Україну з Білорусі виїхало 3 тис. білорусів.