Рада ухвалила держбюджет на 2021 рік

Рада ухвалила проєкт закону про держбюджет у другому читанні й у цілому
Фото: rada.gov.ua
Нардепи від опозиційних партій розкритикували законопроєкт про державний бюджет України на 2021 рік. Під час голосування в цілому за нього жодного голосу не віддали представники фракцій "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність" і "Голос".

Верховна Рада на засіданні 15 грудня ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №4000 про держбюджет України на 2021 рік, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

У другому читанні законопроєкт підтримало 290 нардепів, у цілому з техніко-юридичними правками – 289.

Міністр фінансів Сергій Марченко, презентуючи законопроєкт, сказав, що параметри бюджету збігаються з оцінками Міжнародного валютного фонду.

Марченко розповів, що під час підготовки проєкту бюджету до другого читання дефіцит держбюджету скоротили з 6% до 5,5% – до 246,6 млрд грн. Дохідна частина держбюджету – 1,092 трлн грн, повідомив міністр. "Це реальні кошти, які держава планує отримати, не підвищуючи податків і не здійснюючи тиску на бізнес", – заявив він.

Видатки встановлено на рівні 1,347 трлн грн, повідомив міністр. На думку Марченка, суми "достатньо для фінансування всіх пріоритетних потреб нашої держави".

Нардепи від опозиційних партій розкритикували проєкт. Народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк назвав його "космічним".

"Тому що в ньому є "чорна діра" у 240 млрд грн дефіциту. Це ті гроші, які ми з вами будемо віддавати за рахунок податків, невиплачених пенсій і невиконаних інфраструктурних проєктів", – заявив він.

Цей бюджет не можна назвати бюджетом медицини, освіти або підтримки бізнесу, вважає він.

"Єдина назва, яка підходить до нього, – це бюджет можливостей для Офісу президента. Тому що, на відміну від освіти, медицини та інших речей, Офіс президента не списав із себе жодної гривні, хоча й обіцяв. Дуже символічно, що біля ОПУ поставили карусель – це натяк українцям, що їм і в наступному році доведеться крутитися. Як зараз – уряду з пошуком голосів на цей бюджет", – сказав Железняк.

Водночас Марченко говорив перед цим із трибуни Ради, що дефіцит держбюджету буде профінансовано.

"Підставами для цього є останні аукціони, отримання макрофінансової допомоги. Накопичені видатки на грудень є проблемою, але ми з нею впораємося, не переживайте", – заявляв він.

Фінансування Офісу президента, за словами міністра, між першим і другим читанням скоротили на 273 млн грн.

Під час голосування за законопроєкт у цілому жодного голосу не віддали представники фракцій "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність" і "Голос".

225 голосів віддали нардепи від "Слуги народу", 21 – група "За майбутнє", 20 – група "Довіра", ще 12 – "Батьківщина" й 11 – позафракційні нардепи.

Проєкт держбюджету на 2021 рік опублікували 14 вересня. Верховна Рада України 5 листопада ухвалила проєкт у першому читанні.

У початковій версії доходи бюджету було передбачено на рівні 1,071 трлн грн, видатки – 1,35 трлн грн. У затвердженій до другого читання редакції доходи було збільшено до 1,092 трлн грн, видатки знижено до 1,328 трлн грн.

Увечері 14 грудня профільний комітет підтримав законопроєкт про державний бюджет на 2021 рік і про зміни до Бюджетного кодексу. Зміни до Бюджетного кодексу Рада ухвалила на сьогоднішньому засіданні 311 голосами.