Рада провалила відтермінування введення касових апаратів для підприємців
Законопроєкт про відтермінування до 1 січня 2022 року обов'язкового однорічного введення касових апаратів для малого бізнесу передали на доопрацювання.
Законопроєкт №4313 про перенесення строків набуття чинності норм щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг не набрав під час голосування необхідної кількості голосів. "За" проголосувало 212 народних депутата за необхідних 226 голосів, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Законопроєкт передано на доопрацювання та підготовку до першого читання. У тексті законопроєкту пропонують відтермінувати до 1 січня 2022 року введення обов'язкового застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) і програмних РРО платниками єдиного податку із другої до четвертої групи.
Законопроєкт пропонував дозволити не використовувати касових апаратів платникам єдиного податку із другої до четвертої групи незалежно від виду діяльності, якщо їхній річний дохід не перевищує 1 млн грн.
Якщо ж річний дохід підприємця перевищує 1 млн грн, для нього використання касових апаратів є обов'язковим.
Учора, 3 листопада, під Радою мітингували проти двох законопроєктів – №3853-1 і №3853-2, які передбачають повернення всім без винятку ФОП права працювати без використання РРО. Норма про застосування РРО має набути чинності з 1 січня наступного року. Активісти вважають, що відкат реформи деталізації вигідний корупціонерам, контрабандистам і "тіньовикам".
20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє використовувати програмні РРО поряд із традиційними, а також зобов'язує фізосіб-підприємців першої – четвертої категорій використовувати РРО. Водночас введення програмних РРО не торкнулося фізосіб, а також фізосіб-підприємців, які перебувають у першій групі оподаткування. 17 грудня його підписав президент України Володимир Зеленський.