Рада вирішила передати ЗСУ 60 уживаних автомобілів, опозиція критикувала ініціативу

Рада передала на баланс Генштабу легкові автомобілі, кілька вантажівок та автобусів
Фото: depositphotos.com
Верховна Рада на засіданні 17 грудня ухвалила проєкт постанови 6438 щодо передання окремого майна, яке забезпечує діяльність Верховної Ради України, на баланс Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України.

Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Цей проєкт постанови передбачає передання Збройним силам України 60 автомобілів та інших транспортних засобів, які є на балансі автобази апарату Верховної Ради.

Комітет рекомендував визначитися щодо цього питання за допомогою голосування в Раді. У монобільшості закликали підтримати ініціативу. "Це дуже корисна справа", – пояснив із трибуни Верховної Ради нардеп від "Слуги народу" Павло Фролов.

За проєкт постанови проголосувало 311 нардепів, проте представники опозиції під час обговорення виступили з критикою ініціативи.

"Нашим хлопцям і дівчатам на передовій треба не вживана, а нова техніка, яка допоможе виконувати бойові завдання в повну силу", – сказала нардепка від "Європейської солідарності" Софія Федина. Вона наголосила, що автомобілі передають на баланс структур, які перебувають у Києві, та висловила надію, що керівництво останніх передасть їх на передову.

"Водночас ми маємо прийняти стратегічне рішення щодо постачання автомобільної техніки ЗСУ. Ситуація критична, тому що некомплект складає понад 10 тис. одиниць. А за таких умов захищати Україну досить складно", – додала Федина.

Нардеп від "Голосу" Роман Костенко сказав, що йдеться про легкові автомобілі, які були "в розвозі". Згідно з додатком до проєкту постанови (.docx), Рада передає ЗСУ, крім легкових автомобілів, кілька вантажних автомобілів (серед них паливна цистерна), п'ять автобусів та мікроавтобусів.

"Це Toyota Camry... Можливо, вони вплинуть на обороноздатність, і це добре, але до опитування потрібно підходити комплексно. Питання автомобілів, зокрема позашляховиків, дуже гостро стоїть у ЗСУ", – додав він.

За словами Костенка, комітет із питань національної безпеки та розвідки, секретарем якого він є, займається цим питанням два роки. Керівництву Міноборони, як заявив Костенко, не раз говорили про необхідність замінювати УАЗи, "які стоять із 60-х років на озброєнні й ніхто з ними нічого не робить".

"Тому потрібно закуповувати нові позашляховики, і ми як Верховна Рада не повинні передавати 60 автомобілів, а знайти кошти, додати до військового бюджету і зробити так, щоб нові автомобілі були закуплені та попали на фронт", – сказав він. Крім того, проблеми є і з вантажними автомобілями, їх, за словами Костенка, Україна наразі шукає для закупівлі у Європі.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри факти й докази, які надає Україна.