Рада внесла до порядку денного сесії законопроєкт Зеленського про великий герб України
За це рішення проголосувало 243 нардепи за мінімально необхідної кількості 226 голосів.
Також Рада скоротила до двох тижнів термін подання альтернативних законопроєктів.
Контекст:
Перелік державних символів визначено ст. 20 Конституції України. До них належать прапор, гімн, а також великий і малий герб. Малий герб – золотий тризуб на синьому тлі – затвердила Верховна Рада у лютому 1992 року.
У Конституції зазначено, що головним елементом великого державного герба є знак княжої держави Володимира Великого (малий державний герб України), але сам герб поки не затверджено.
25 серпня 2020 року Верховна Рада доручила Кабміну провести конкурс на найкращий ескіз великого державного герба України.
30 вересня Кабмін ухвалив проєкт постанови про проведення конкурсу. У ньому повідомляли, що найкращі проєкти великого державного герба відзначать преміями: 100 тис. грн, 50 тис. грн і 30 тис. грн.
19 листопада міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомив, що переможцем конкурсу став художник Олексій Кохан, співавтор малого герба. Третю премію здобув колектив авторів: Іван Турецький, Лук'ян Турецький, Ігор Глоба, Дмитро Дубілет, Іван Сварник. Другу премію вирішили не присуджувати нікому.
Директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що журі обрало найкращий ескіз великого державного герба з того, що подали автори. За його словами, серед гербів "не було нічого, що поруч стоїть із досконалістю малого державного герба".
29 червня Зеленський вніс у Раду як невідкладний законопроєкт "Про великий державний герб України". У цьому законопроєкті ескіз великого герба відрізняється від ескізу-переможця конкурсу. На гербі зображено щит із золотим тризубом, який тримають: зліва – лев, праворуч – воїн-козак із рушницею. Державний герб України розміщений на синьому п'ятисторонньому щиті, над щитом розміщено зображення корони Ярослава Мудрого. Ідеться про один із варіантів розробки колективу під керівництвом Олександра Івахненка середини 1990-х років, зазначає "Радіо Свобода".