Рада закликала Кабмін установити пільги на електрику для населення у 30-кілометровій зоні АЕС
За проєкт постанови проголосувало 311 нардепів.
Документ було зареєстровано 13 квітня.
"Із метою вжиття заходів щодо захисту прав та інтересів побутових споживачів електричної енергії, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, забезпечення економічного балансу між інтересами громадян України та держави, недопущення подальшого зубожіння населення Верховна Рада України постановляє рекомендувати Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом 14 календарних днів із дня набрання чинності цією постановою, установити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70% діючого тарифу для відповідної групи населення", – ідеться у проєкті постанови.
Контекст:
На засіданні 28 грудня 2020 року уряд України скасував пільговий тариф 90 коп./кВт-год на перші 100 кВт-год для побутових споживачів. Із 1 січня 2021 року населення оплачує всю спожиту електроенергію за єдиним тарифом – 1,68 грн/кВт-год.
До цього ціни на електроенергію для населення переглядали в березні 2017 року. Вони становили 0,9 грн/кВт-год на перші 100 кВт-год і 1,68 грн/кВт-год на інший обсяг місячного споживання.
За даними Міністерства енергетики, тариф для населення у грудні 2020 року не покривав витрат на доправлення електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів. Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення сягнули 65–70 млрд грн. Тодішній глава Міненерго Юрій Бойко 26 листопада заявив про вимушений перегляд підходів до формування тарифів для населення найближчим часом.
В Україні діє чотири атомні станції: Запорізька (розташована поблизу Енергодара), Рівненська (розташована поблизу міста Вараш), Хмельницька (розташована в Нетішині) і Південно-Українська (розташована неподалік від Южноукраїнська Миколаївської області).