Рада звільнила Сенниченка з посади голови Фонду держмайна
Постанову про це підтримало 318 народних депутатів. Проти – два голоси.
Самого Сенниченка на засіданні Ради не було.
Контекст:
Сенниченко очолював ФДМУ з вересня 2019 року.
16 листопада 2021 року ЗМІ повідомили, що Сенниченко йде у відставку. 18 листопада Сенниченко на пресконференції підтвердив, що написав заяву про звільнення з посади. Він спростував інформацію, що нібито йде у зв'язку із продажем заводу "Більшовик". За його словами, за два роки керівництва у ФДМ він виконав усі свої плани і тепер хоче два місяці відпочити, після чого зайнятися новими проєктами.
У 2020 році Фонд держмайна провів приблизно 2 тис. приватизаційних онлайн-аукціонів, за підсумками яких до держбюджету надійшло 2,5 млрд грн. Очікували, що 2021 року від приватизації до держбюджету надійде 12 млрд грн.
27 січня 2022 року Верховна Рада не підтримала проєкту постанови про звільнення Сенниченка, за проголосувало 223 народні депутати за необхідних 226.
Після цього в парламенті оголосили перерву для перевірки повідомлень про проблеми із системою "Рада". За словами заступника спікера Олександра Корнієнка, стався збій у каналі №25 системи "Рада".
Того ж дня Стефанчук зазначив, що Сенниченко написав нову заяву про звільнення. Її розглянув парламентський комітет із питань економічного розвитку, рекомендувавши Раді проголосувати питання ще раз.