Тішить одне: під час спроби "закрутити гайки" влада може виявити, що їх уже свиснули – Ходорковський
У громадян Росії немає альтернативи боротьбі, коли закінчується готовність терпіти владу, уважає російський опозиціонер Михайло Ходорковський.
Можливість побудувати в Росії сучасну державу досі поступається можливості нарощувати особисте багатство "поза всякі розумні та навіть нерозумні межі". Про це, коментуючи ставлення російської влади до протестів проти корупції, написав у Facebook російський опозиціонер Михайло Ходорковський.
"Варіант почати реальну боротьбу з корупцією та казнокрадством не розглядають, оскільки це вимагає відновлення правової держави, а це означало би кінець режиму. Окрім того, як би мені це не було неприємно згадувати, публічно звертаючись у 2003 році до президента з пропозицією почати боротьбу з корупцією (після чого через місяць почалася "справа ЮКОСа"), я сильно недооцінив персональну жадібність "вождя" та його оточення", – сказано в повідомленні.
Ходорковський уважає, що навіть 50–70 тисяч людей, які вийшли на протести в РФ, замість 10 мільйонів, "які могли би налякати" і "змусити піти на переговори", – "змусили замислитися".
На його думку, у росіян немає альтернативи боротьбі, "якщо закінчується готовність терпіти".
"А значить, ризикувати свободою та навіть життям (список навіки упокоєних по всьому світу "ворогів вождя" вже великий, але і вакансії в ньому не закінчуються). Тішить одне: під час спроби "закрутити гайки" влада може виявити, що їх уже свиснули. Щасти нам усім", – заявив Ходорковський.
26 березня в Москві, Петербурзі, а також інших великих російських містах відбулися демонстрації з вимогою відставки прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. Перед початком акції в Москві затримали її ініціатора – Олексія Навального, пізніше – усіх співробітників його фонду.
У поліції агентству "Интерфакс" заявили, що під час проведення "неузгодженого публічного заходу в центрі Москви" затримали приблизно 500 осіб. Правозахисний медіапроект "ОВД-Инфо" повідомляє про 1030 затриманих.
Приводом для антикорупційних мітингів стала публікація 2 березня розслідування Фонду боротьби з корупцією під назвою "Він вам не Дімон" про "корупційну імперію" Медведєва. У фонді стверджують, що прем'єр-міністр і його оточення створили злочинну схему, засновану на благодійних фондах, якими керують друзі, однокурсники та довірені особи глави уряду.