Разумков розповів про долю законопроєкту про зменшення кількості народних депутатів України
"Він, дійсно як ви висловилися, "завис". Це проблема. Попрацювавши у Верховній Раді два роки, можу впевнено сказати, що ми б обійшлися і 300 народними депутатами, на якість роботи це глобально б не вплинуло. Тому я, наприклад, підтримую цю ідею. Велика кількість моїх колег – не підтримує", – сказав він.
За словами спікера Ради, у кожного є "свої аргументи", і він "наразі" не впевнений, що у ініціативи є підтримка конституційної більшості нардепів.
"Виносити законопроєкт у зал для того, щоб провалити, вважаю дурістю. Простіше вести переговори і спробувати "зібрати" необхідну кількість голосів, аніж після всього пройденого шляху його провалити. Тому що якщо він не набирає 300 голосів, він йде в утиль, і весь процес потрібно починати спочатку", – пояснив Разумков.
Контекст:
У серпні 2019 року президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт №1017, який пропонує скоротити кількість народних депутатів до 300 та обирати їх за пропорційною системою.
16 грудня 2019 року Конституційний Суд України дійшов висновку, що законопроєкт відповідає Конституції, але з деякими зауваженнями. Зокрема, КСУ зазначив, що, зменшуючи склад ВРУ до 300 нардепів, парламент не вносить пропорційних змін в інші положення Конституції, де йдеться про певну кількість депутатів.
4 лютого 2020 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні президентський законопроєкт. Для ухвалення законопроєкту Верховною Радою в цілому потрібна конституційна більшість – 300 голосів.
14 січня 2021 року комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував парламенту ухвалити в цілому законопроєкт про скорочення чисельності парламенту.
Позитивно до ініціативи щодо скорочення кількості нардепів в Україні ставиться 89% українців, опитаних у лютому Київським міжнародним інститутом соціології та центром SOCIS.