Редакція "Еспресо" заявила про політичний тиск на телеканал
На думку редакції "Еспресо", спроби спекуляцій навколо зміни власників телеканала "мають замовний і недоброчесний характер".
Редакція телеканала "Еспресо" заявила про ознаки політичного тиску у зверненні народного депутата від Блоку Петра Порошенка Сергія Лещенка до Національного антикорупційного бюро України з вимогою провести розслідування щодо каналу.
"Нас непокоїть ця спроба члена парламенту від правлячої партії Сергія Лещенка використати таку силову структуру як НАБУ у власних політичних цілях. Ми вважаємо неприйнятним провокувати тиск на незалежне ЗМІ заради власної політичної реклами", – ідеться в заяві.
На думку редакції, спроби спекуляцій навколо зміни власників "Еспресо" "мають замовний і недоброчесний характер".
"На жаль, деякі політики та активісти вбачають для себе більш вигідним цькувати саме ті медіа, що мають прозору власність. Натомість вони радо підтримують медіа, які приховують власників або й навіть мають сумнівні джерела фінансування", – зазначили на телеканалі.
Телеканал "Еспресо" було створено восени 2013 року. Його засновниками стали дружина нардепа від "Народного фронту" Миколи Княжицького Лариса і колишній головний редактор тижневика "Коментарі" Вадим Денисенко.
У серпні 2017 року стало відомо, що співвласниками "Еспресо" стали екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк і дружина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Інна.
30 грудня стало відомо, що Яценюк і Авакова передали свої частки у статутному капіталі телеканала на користь іноземного підприємства Atmosphere Entertainment, кінцевим бенефіціаром якого є громадянин України, син українського бізнесмена і позафракційного народного депутата Костянтина Жеваго Іван.
Яценюк одержав від продажу частки в розмірі 30% статутного капіталу каналу $1,465 млн.
Лещенко заявив у Facebook, що попросив НАБУ провести розслідування угоди про зміну статутного капіталу "Еспресо".