Регламентний комітет Ради переніс на 7 червня розгляд подання ГПУ на зняття недоторканності з Пономарьова

За словами Арешонкова, подання на Дунаєва, Вілкула та Колєснікова комітет може розглянути наступного пленарного тижня
Фото: ЕРА

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи, нардеп від БПП Володимир Арешонков повідомив, що комітет повернув подання ГПУ на зняття недоторканності із Сергія Дунаєва з Опозиційного блоку спікеру парламенту Андрієві Парубію. За його словами, подання на Олександра Пономарьова з групи "Воля народу" планують розглянути 7 червня.

Комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи переніс розгляд подання Генеральної прокуратури (ГПУ) на зняття депутатської недоторканності з нардепа Олександра Пономарьова з групи "Воля народу" на 7 червня, повідомив заступник голови комітету, нардеп від Блоку Петра Порошенка Володимир Арешонков у коментарі "Українським новинам".

За його словами, засідання призначено на 14.30.

Арешонков додав, що комітет вирішив повернути подання ГПУ на Сергія Дунаєва з Опозиційного блоку спікеру парламенту Андрієві Парубію, оскільки парламентарій із документом поки не ознайомився.

"Він не отримав подання або додаткових матеріалів, тому він не ознайомився, і ми не можемо розглядати це питання доти, доки не отримаємо письмового пояснення", – повідомив Арешонков.

За його словами, письмові пояснення нардепів від Опозиційного блоку Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова також ще не надійшли. Арешонков додав, що подання на цих парламентаріїв комітет може розглянути наступного пленарного тижня (19–22 червня).

Згідно з порядком денним, опублікованим на сайті комітету, подання на Пономарьова і Дунаєва планувалося розглянути 5 червня.

Подання щодо Пономарьова генпрокурор України Юрій Луценко вніс 18 травня. Воно пов'язане з тим, що 7 лютого в кулуарах Верховної Ради він вихопив телефон із рук журналіста Івана Марусенка. Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі журналістів.

Подання на Дунаєва Луценко вніс 15 травня. НАБУ підозрює, що він заносив недостовірні відомості до своєї декларації.

Щодо Вілкула та Колєснікова подання внесли 25 травня. Перший, за даними прокуратури, може бути причетним до махінацій із землею, другий – до зловживання службовим становищем.