Резніков пояснив, чому його не було у складі української делегації під час поїздки Зеленського до США

Резніков: Коли хтось думає, що є напруга між президентом і військовими це теж надумана історія
Фото: Резніков Олексій / Facebook
Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю LB.ua, яке вийшло 30 грудня, заявив, що склад української делегації, яка вирушила з президентом України Володимиром Зеленським до США 21 грудня, дібрали правильно.

Шеф-редакторка видання Соня Кошкіна назвала дивним, що глави оборонного відомства не було у складі делегації.

"Нічого дивного немає, – заперечив Резніков. – Я в мирні часи собі дозволяв їздити з президентом разом. Але, вибачте мені, і я, і головнокомандувач [ЗСУ Валерій Залужний] – ми залишалися в Україні. Це абсолютно нормально. І прем'єр-міністр [Денис Шмигаль], і спікер парламенту [Руслан Стефанчук]. Мені поїхати у США, покататися, щоб ще раз побачити [главу Пентагону] Ллойда Остіна, сенсу жодного немає, я з ним побачуся в січні знову – у нас із ним є клуб "Рамштайн". На телефоні я з ним раз на тиждень, умовно кажучи, у листуванні ще частіше, і це стосується всіх міністрів оборони. Кататися просто у Штати на добу? Ну який сенс? Посидіти на перемовинах?"

Резніков нагадав, що зустрічався з президентом США Джо Байденом, Остіном і держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Варшаві в березні, "коли складно було".

"Тому абсолютно мудро був дібраний склад делегації саме тих, хто там мав би бути", – заявив він.

Також глава Міноборони, наголошуючи на запитанні журналістки, прокоментував інформацію про нібито існування "певних ліній напруги" між міністерством і Генштабом.

"У мене з Генеральним штабом чудові стосунки, з Валерієм Федоровичем прекрасні робочі стосунки, з його заступниками, Сергієм Шапталою, начальником Генерального штабу, Євгеном Мойсюком, Миколою Баланом. А також іншими всіма командувачами видів і родів військ. З кожним спілкуюся особисто, персонально, без жодних якихось проблем і на регулярній основі. Я ж не кажу, що на телефоні 24/7. Це не штучне спілкування, це реальне людське, створене спілкування. Коли я сказав, що моя мета – зробити синергію, мені здається, вона є, тому жодних якихось напруг, ще чогось не існує. Коли хтось думає, що є напруга між президентом і військовими – це теж надумана історія. Він верховний головнокомандувач", – сказав Резніков.

Глава Міноборони пояснив, що "коли емоційно старше начальство висловлює свою думку, це не означає, що воно не любить того, кому воно висловлює цю думку".

"Я навчився розмовляти матом зі своїми заступниками, тільки всіх дуже поважаю, – продовжив він. – Так. У мене три генерали, колишні вже, і цивільні. Я з усіма ними на "ви", з усіма, але можу іноді й матом... Це прискорене донесення сигналу, так скажімо. Те саме Валерій Федорович. Я особисто чув, як він розмовляє по батькові зі своїми підлеглими командувачами, на "ти" і матом, і це теж", – сказав він.

Кошкіна зазначила, що, за її даними, Залужний якось підвищив голос у розмові із Зеленським.

"Я такого не чув. Це тобі хтось придумав", – заперечив Резніков.

Контекст:

Зеленський прибув до Вашингтона 21 грудня військовим літаком США. Його візит супроводжували посилені заходи безпеки, щоб Росія не змогла зашкодити. У Білому домі Зеленського зустрічав Байден із першою леді Джилл Байден. У день приїзду Зеленського США оголосили про виділення Україні $1,85 млрд додаткової військової допомоги, включно із системою ППО Patriot.

На знімках, які опублікував Офіс президента України, видно, що Зеленського, зокрема, супроводжували в поїздці його прессекретар Сергій Никифоров, глава ОП Андрій Єрмак, глава МЗС України Дмитро Кулеба, віцепрем'єр-міністр з відновлення України міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.