Рішення Інтерполу не має значення для суду щодо Януковича – заступник генпрокурора Єнін

Єнін: Інтерпол не оголошує в розшук осіб, щодо яких не обрано запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою
Фото: Eugene Enin / Facebook

Судовий процес у справі про держзраду екс-президента України Віктора Януковича має розпочатися 4 травня в Оболонському райсуді Києва. Заступник генерального прокурора Євгеній Єнін уважає, що рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку Януковича обумовлене "недосконалістю кримінально-процесуального законодавства України".

Рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку екс-президента України Віктора Януковича не вплине на початок заочного суду над ним. Про це у своєму Facebook написав заступник генерального прокурора Євгеній Єнін.

азначені рішення Інтерполу не мають жодного значення для початку судового процесу з обвинуваченням Віктора Януковича у державній зраді, що розпочнеться 4 травня", – підкреслив він.

За його словами, ці рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку представників режиму Януковича пов'язані насамперед "із недосконалістю кримінально-процесуального законодавства України в частині обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою".

Зокрема, ухвала судів про дозвіл на затримання з метою приводу до суду для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не вважається ухвалою про тримання підозрюваного/обвинуваченого під вартою, зазначив прокурор.

"Відповідно, згідно з правилами Інтерполу, особу, щодо якої не обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не може бути оголошено в міжнародний розшук", – зазначив Єнін.

Він додав, що окремі районні суди Києва "відмовляються виносити ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без участі підозрюваного".

Ім'я Януковича внесли до пошукової бази Інтерполу в січні 2015 року, але наприкінці липня 2015 року розшук призупинили до розгляду скарги адвокатів, які наполягали на політичному підґрунті справи проти екс-президента.

3 травня стало відомо, що Інтерпол виключив зі своїх баз даних згадку про екс-президента та його сина Олександра.

З розшуку також зняли екс-міністра енергетики часів Януковича Едуарда Ставицького, екс-секретаря РНБО і главу Адміністрації Януковича Андрія Клюєва.

Янукович був президентом України з 25 лютого 2010 року. 22 лютого 2014 року, після трьох місяців протестів на Майдані, Верховна Рада визнала, що він самоусунувся від посади і не виконує своїх обов'язків, після чого були оголошені нові президентські вибори. Наприкінці лютого 2014 року Янукович покинув Україну, зараз із сім'єю проживає в Росії.

В Україні проти Януковича відкрито кілька кримінальних проваджень. Його обвинувачують у державній зраді та незаконному заволодінні державним майном. Щодо нього застосовують процедуру заочного засудження.

Судовий процес у справі про держзраду має розпочатися 4 травня в Оболонському райсуді Києва.