Рішення КСУ щодо антикорупційних законів загрожує євроінтеграції – представник Зеленського у КСУ

Веніславський: Якщо дії КСУ будуть продовжуватися в тому ж річищі, то не можна виключати негативних наслідків
Фото: rbc.ua

27 жовтня низка українських медіа повідомила, що Конституційний Суд визнав неконституційною статтю, яка передбачає кримінальне покарання за декларування недостовірної інформації. Представник президента Володимира Зеленського у КСУ Федір Веніславський підтвердив це і зазначив, що також скасовано право Національного агентства з питань запобігання корупції вести моніторинг витрат і доходів суддів.

Рішення Конституційного Суду України про визнання кримінальної відповідальності за неправдиве декларування неконституційним може призвести до негативних наслідків для європейської інтеграції України. Про це "РБК-Україна" сказав представник президента у КСУ Федір Веніславський.

"Якщо дії КСУ будуть продовжуватися в тому ж річищі, то не можна виключати негативних наслідків", – відповів він на запитання про ймовірну загрозу від рішень суду для євроінтеграції України і для безвізового режиму.

Веніславський підкреслив, що за наявною у нього інформацією, сьогодні КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, але не за незаконне збагачення. Також скасовано право Національного агентства з питань запобігання корупції вести моніторинг витрат і доходів суддів.

27 жовтня українські ЗМІ, посилаючись на джерела, заявили, що КСУ визнав неконституційною ст. 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальне покарання за декларування недостовірної інформації.

У серпні цього року у КСУ передали подання 47 народних депутатів щодо конституційності положень законів, які становлять так звану антикорупційну платформу. Ідеться про електронне декларування, спецконфіскацію та оновлену ст. 368-5 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.