РНБО затвердила стратегію кібербезпеки України на п'ять років – Федоров

Федоров: Мені здається, що й підхід до формування стратегії, і якість документа, й актуальність – на найвищому рівні
Фото: president.gov.ua
Рада національної безпеки і оборони України на засіданні 14 травня затвердила стратегію кібербезпеки країни на п'ять років. Про це віцепрем'єр-міністр України – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів під час онлайн-брифінгу за підсумками засідання РНБО, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Перше питання стосувалося стратегії кібербезпеки нашої країни. Була прийнята стратегія розвитку кібербезпеки на наступні п'ять років. Мені здається, що й підхід до формування цієї стратегії, і якість цього документа, й актуальність – вони на найвищому рівні. Від аудиту сьогоднішньої ситуації, від розуміння, що нам потрібно робити для того, щоб наша країна стала в напрямі кіберзахисту передовою країною у світі, – усе зазначено у стратегії", – сказав Федоров.

Він зазначив, що 13 травня в Україні відкрили кіберцентр UA30. Там працює урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України (CERT-UA) – єдина у країні, яка входить у міжнародний Форум команд реагування на інциденти безпеки (FIRST), повідомляли в Офісі президента.

"Тільки вчора ми відкрили кіберцентр, ціль якого – захищати, моніторити базові реєстри України та захищати персональні дані. А сьогодні вже була прийнята стратегія, це важливий крок", – зазначив Федоров.

Також, за словами президента України Володимира Зеленського, на засіданні РНБО 14 травня обговорювали створення кібервійськ України.

Контекст:

Про намір розробити стратегію кібербезпеки України на п'ять років в РНБО заявляли ще у 2019 році. Планували, що її буде створено за підсумками перевірки всіх державних електронних ресурсів на захищеність від атак.

14 вересня 2020 року президент України Володимир Зеленський видав указ, яким ввів у дію рішення РНБО "Про стратегію національної безпеки України", за 10 днів у Раді нацбезпеки повідомили, що фахівці Національного координаційного центру кібербезпеки почали розробляти стратегію.