Російські спостерігачі 11 лютого спробують в'їхати в Україну для роботи на президентських виборах
За словами члена Ради з прав людини РФ Ігоря Борисова, 11 лютого "буде спроба" в'їзду в Україну Єлизавети Борисової з Російського громадського інституту виборчого права та Христини Богданової з автономної некомерційної організації "Інститут електоральної громадської дипломатії" у складі довгострокової місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.
Російські спостерігачі спробують в'їхати в Україну 11 лютого для роботи на виборах президента, які відбудуться 31 березня. Про це агентству "Интерфакс" 8 лютого заявив член Ради з прав людини РФ Ігор Борисов.
За його словами, "буде спроба в'їзду" Єлизавети Борисової з Російського громадського інституту виборчого права та Христини Богданової з автономної некомерційної організації "Інститут електоральної громадської дипломатії" у складі довгострокової місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.
Борисов зазначив, що все залежить від того, чи зможе місія "домовитися", щоб їх пропустили на кордоні й акредитували".
Він додав, що РФ скеровує спостерігачів "із тієї соціальної та статево-вікової групи, щоб уникнути ймовірності, що можуть виникнути підозри в роботі на якісь служби".
18 січня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Москві надійшло запрошення від ОБСЄ скерувати російських спостерігачів на вибори в Україні.
У МЗС РФ наголосили, що будуть домагатися присутності на виборах російських спостерігачів.
У ЦВК нагадали, що Росіу в Українській державі визнано країною-агресором, і попросили іноземні держави та міжнародні організації врахувати цю інформацію, ухвалюючи рішення про доправлення на вибори в Україні офіційних спостерігачів.
Спікер місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ в Україні Томас Райнер 6 лютого повідомив, що список спостерігачів від ОБСЄ за виборами в Україні передали на затвердження у МЗС, серед кандидатів – двоє росіян.
7 лютого спецпредставник США з питань України Волкер заявив, що Україні варто допустити російських спостерігачів, але під керівництвом БДІПЛ. Пізніше він уточнив, що поділяє занепокоєння української влади у зв'язку з можливою участю російських спостерігачів на виборах, тому що Росія є в Україні агресором.
Цього самого дня Верховна Рада України ухвалила закон, що забороняє присутність на виборах в Україні спостерігачів від РФ.
7 лютого директор БДІПЛ Інгібйорг Сольрун Гісладоттір у листі до українського Міністерства закордонних справ висловила жаль щодо рішення України заборонити російським громадянам брати участь у місії БДІПЛ на виборах президента.