Роскомнагляд попередив Telegram про можливе блокування у разі відмови від співпраці – ЗМІ
Засновник Telegram Павло Дуров не коментує можливого блокування месенджера Роскомнаглядом. Співробітники російських інтернет-компаній стверджують, що погрози федеральної служби з нагляду у сфері зв'язку є спробами змусити компанію до співпраці з російською владою, повідомили "Ведомости".
Роскомнагляд минулого тижня надіслав листа на адресу Telegram Messenger LLP, у якому попросив керівництво надати дані для занесення компанії до реєстру організаторів поширення інформації. Про це повідомили "Ведомости" з посиланням на копію листа, з якою ознайомилися журналісти.
У разі відмови від співпраці відомство попередило про можливе блокування доступу до месенджера.
За інформацією видання, для занесення до реєстру організаторів поширення інформації компанія має вказати повне та скорочене у разі наявності найменування, країну реєстрації, податковий ідентифікатор або ідентифікатор у торговому реєстрі країни реєстрації, адресу місця розташування, поштову й електронну адресу, доменне ім'я, електронну адресу адміністратора ресурсу, провайдера хостингу й опис сервісу, наданої послуги.
У газеті уточнили, що в Роскомнагляді не прокоментували ні самого листа на адресу Telegram, ні факту його надсилання. Проте джерело, наближене до відомства, повідомило, що аналогічні листи були розіслані всім інтернет-сервісам.
Засновник месенджера Павло Дуров не коментує можливого блокування Telegram, а співробітники російських інтернет-компаній стверджують, що таким чином Роскомнагляд намагається змусити компанію до співпраці з російською владою.
Раніше адміністратори російських Telegram-каналів і користувачі Telegram звернулися до Павла Дурова з петицією "Ні – блокуванню Telegram у Росії", яку опублікували на change.org.
У тексті петиції йдеться, що на початок 2017 року кількість активних користувачів Telegram становила приблизно шість мільйонів.
24 червня 2016 року Держдума РФ підтримала пакет законів, відомий за прізвищем його співавтора, депутата Держдуми РФ шостого скликання Ірини Ярової, що робить російське законодавство значно жорсткішим. 29 червня його ухвалила Рада Федерації, а 7 липня підписав президент Росії Володимир Путін. Згідно з документом, мобільних операторів зобов'язали зберігати записи дзвінків і смс-листування своїх клієнтів протягом шести місяців. Дані про те, хто, коли та кому телефонував, потрібно зберігати три роки.
У жовтні 2016 року з'явилася інформація, що російські компанії почали вирішувати завдання отримання доступу до листування користувачів месенджерів WhatsApp, Viber, Facebook Messenger, Telegram і Skype.
Telegram – безкоштовний месенджер. Його розробив засновник соціальної мережі "ВКонтакте" росіянин Павло Дуров. Перший клієнт Telegram для пристроїв на платформі iOS презентували 14 серпня 2013 року. Кількість активних користувачів сервісу на лютий 2016 року становила понад 100 млн осіб.