"Роттердам плюс" не завдав жодної шкоди суспільним інтересам, і це підтвердив Вищий антикорсуд – ексголова СБУ
Справа "Роттердам плюс" була повністю порожньою, оскільки немає складу злочину і будь-якої шкоди суспільним інтересам, що підтвердили всі державні інститути, включно із двома інстанціями Вищого антикорупційного суду, заявив народний депутат від "Батьківщини", колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко.
Рішення Вищого антикорупційного суду про законність закриття справи "Роттердам плюс" набуло чинності, що ще раз підтвердило відсутність будь-яких збитків для держави від дії цієї формули. Про це заявив у Facebook народний депутат від "Батьківщини", колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко.
"Я не раз заявляв, що ця справа є повністю порожньою, оскільки немає складу злочину і будь-якої шкоди суспільним інтересам. Це підтвердили всі державні інституції, включно з двома інстанціями Вищого антикорупційного суду", – зазначив Наливайченко.
Він додав, що рішення про законність закриття справи набуло чинності після відмови екснардепа Віктора Чумака від апеляційної скарги про його оскарження.
"Вітаю позицію колишнього колеги: здоровий глузд має брати верх над політичною доцільністю. Також вітаю українську антикорупційну систему з тим, що вона продемонструвала рівновіддаленість від медіаміфів та ухвалила законне рішення. Сподіваюсь, що НАБУ в подальшому спрямує всю свою енергію в конструктивне русло і буде розслідувати реальні корупційні схеми у владі", – зазначив колишній глава спецслужби.
28 серпня 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про закриття справи "Роттердам плюс" у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня спливав термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов'язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв'язку з відсутністю складу злочину.
Під час засідання Вищого антикорупційного суду 23 вересня прокурор САП заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки знайти не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 листопада припинила всі провадження щодо оскарження рішення прокуратури закрити справу "Роттердам плюс" через відсутність складу злочину. Перший процес закрили напередодні, а 18 листопада суддя Ігор Панаїд, який головує на процесі, оголосив про припинення слухань і у другому процесі.