Разумков: Українці хочуть бачити не старих політиків і не нові обличчя
“Партію тільки зараз починаємо будувати. [...] Люди хочуть бачити не старих політиків і не нові обличчя, тому що вони вже надивилися, а людей, які залишатимуться людьми, які будуть компетентні, які будуть чесні, які фактично не забруднилися в різних корупційних скандалах та схемах", – сказав він.
За словами ексспікера, опитування громадської думки засвідчують, що "ключова проблема влади – це некомпетентність і корупція".
"Запит у суспільства на людей професійних, із досвідом, компетентних у своїх сферах, які будуть розбиратися у своїх процесах і будуть фактично готовими займати ті чи інші посади для того, щоб працювати надалі. Не для того, щоб отримати владу, не для того, щоб отримати крісло, а для того, щоб продуктивно працювати", – пояснив Разумков.
Контекст:
Разумков обіймав посаду спікера Ради з 29 серпня 2019 року до 7 жовтня 2021 року. На цій посаді його замінив Руслан Стефанчук, який раніше був першим віцеспікером.
Разумков 2019 року був головою пропрезидентської партії "Слуга народу", пройшов до Ради під першим номером її виборчого списку. До участі в парламентських виборах був політтехнологом, займався бізнесом.
Відкликали Разумкова з посади спікера на тлі розбіжностей із монобільшістю щодо закону про олігархів. За проголосувало 284 нардепи, причому 215 голосів дала фракція "Слуга народу".
Після відкликання з посади спікера Разумков робив критичні заяви на адресу провладної команди, він вважає, що частина політиків відійшла від принципів, із якими обиралася 2019 року.
Нині Разумков є позафракційним депутатом. У "Слузі народу" обговорюють можливе позбавлення Разумкова депутатського мандата, колишній спікер вважає, що це буде незаконно.
На запитання про створення своєї партії Разумков до відкликання з посади спікера прямо не відповідав, але натякав на такі плани. 14 листопада він сказав, що це "вже не секрет".
8 листопада Разумков заявив про створення міжфракційного об'єднання "Розумна політика". 16 листопада про його створення офіційно оголосив перший віцеспікер Корнієнко. У складі МФО спочатку було 25 нардепів, переважно членів "Слуги народу". Пізніше нардеп від "Батьківщини" Володимир Кабаченко відкликав свій підпис зі списку охочих увійти до цього об'єднання.