Саакашвілі: Навіть чинний президент Грузії, який мені опонує, уважає вирок проти мене політичним переслідуванням
Міський суд Тбілісі 5 січня визнав Саакашвілі винним у зловживанні службовими повноваженнями і заочно засудив його до трьох років позбавлення волі. Чинний президент Грузії Георгій Маргвелашвілі назвав кримінальне переслідування Саакашвілі грузинською прокуратурою необґрунтованим.
Лідер "Руху нових сил" і колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі зазначив, що навіть чинний президент грузинської держави Георгій Маргвелашвілі, який є його опонентом, уважає вирок щодо Саакашвілі політичним переслідуванням.
Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook.
Сьогодні Маргвелашвілі заявив журналістам, що вважає необґрунтованим кримінальне переслідування Саакашвілі грузинською прокуратурою. За його словами, з міжнародного погляду початок кримінального переслідування на підставі статті конституції породжує багато запитань і "завдає серйозного удару по міжнародному іміджу Грузії".
"Ми уважно стежитимемо за цим процесом, оскільки є підозри, що початок переслідування за цією статтею служить обмеженню президентських повноважень і послабленню інституту президента", – додав Маргвелашвілі.
"Тобто навіть чинний президент Грузії, який мені опонує, уважає вирок проти мене політичним переслідуванням... а влада України, Кремль та олігарх Іванішвілі (грузинський бізнесмен та екс-прем'єр Бідзіна Іванішвілі. – "ГОРДОН") уважають інакше", – зазначив Саакашвілі.
Міський суд Тбілісі 5 січня визнав Саакашвілі винним у зловживанні службовими повноваженнями, що призвело до порушення прав окремих осіб і законних інтересів держави. Суд установив, що екс-президент, порушуючи встановлену законом процедуру, помилував чотирьох громадян, засуджених за вбивство банкіра Олександра Гіргвліані у 2006 році.
Саакашвілі заявив, що про заочний вирок для нього в Грузії домовилися телефоном президенти РФ і України Володимир Путін і Петро Порошенко.
Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії у 2004–2007 роках, а також із 2008-го до 2013 року.