Саакашвілі: Порошенко запросив мене як бойового генерала на фронт і хотів, щоб я став весільним генералом
Лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі заявив, що поки він очолював Одеську облдержадміністрацію, президент України Петро Порошенко активно протидіяв йому.
Лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі відреагував у Facebook на заяву президента України Петра Порошенка, зроблену на прес-конференції 28 лютого.
Порошенко стверджував, що в екс-президента Грузії були всі можливості, щоб продемонструвати результати у сфері реформ на посаді голови Одеської обласної державної адміністрації.
"Він мене запросив так, як запрошують бойового генерала воювати на фронт, а потім хочуть, щоб він став весільним генералом і виголошував тости. Він мене запросив для піару, щоб покрасуватися перед українцями і перед іноземцями. Але насправді він блокував усі наші починання", – заявив Саакашвілі.
За словами політика, Порошенко особисто заблокував закон, який дає змогу завершити перетворення на одеській митниці та одеський пакет реформ. Саакашвілі також стверджує, що Порошенко підтримував мера Одеси Геннадія Труханова, протистояв команді глави обладміністрації.
Лідер "Руху нових сил" також відповів на заяву президента, що питання реадмісії Саакашвілі в Польщу "було проведено бездоганно" з точки зору українського та міжнародного законодавства.
"Ну не можна так нахабно брехати. Де, у якій нормальній країні ви бачили, щоб людину тягали за волосся, душили у вертольоті, який літає півтори години над містом, не дали можливості захиститися в судовому порядку, позбавляли громадянства через підроблені підписи. Щоб його хапали особисті охоронці президента, а не поліцейські і прикордонники... Щодо мене було порушено всі процедури", – підкреслив Саакашвілі.
Саакашвілі набув українського громадянства у 2015 році. Улітку 2017 року він видав указ про втрату українського громадянства політиком через неправдиві дані, які той вказав під час набуття громадянства. Зокрема, він не згадав, що в Грузії проти нього відкрито кримінальні справи.
24 жовтня 2017 року Державна міграційна служба України відмовила Саакашвілі в політичному притулку. 5 лютого 2018 року Київський апеляційний адмінсуд відхилив апеляцію Саакашвілі на це рішення. Захист політика подав касаційну скаргу у Верховний Суд України.
12 лютого 2018 року військовослужбовці Держприкордонслужби та представники Державної міграційної служби України затримали Саакашвілі в київському ресторані "Сулугуні". Пізніше в Держприкордонслужбі України повідомили, що Саакашвілі вислали в Польщу як особу, що незаконно прибула з території цієї країни 10 вересня 2017 року.
14 лютого Саакашвілі прибув у Нідерланди.