Саакашвілі: Тесть Насірова не просто причетний до його корупційних схем, а є його головним спільником

Саакашвілі: Ми передали НАБУ матеріали щодо спільної злочинної діяльності Насірова та Глімбовського й очікуємо його швидкої посадки!
Фото: EPA

Екс-голова Одеської обласної держадміністрації Михайло Саакашвілі заявив, що передав до НАБУ матеріали щодо спільної злочинної діяльності голови Державної фіскальної служби Романа Насірова та його тестя, власника корпорації "Альтіс-Холдинг" Олександра Глімбовського.

Під час підготовки підозри голові Державної фіскальної служби (ДФС) України Роману Насірову Національним антикорупційним бюро (НАБУ) у приміщенні "Альтіс-Холдинг", директором якої є тесть Насірова Олександр Глімбовський, сталася пожежа, яка знищила документи. Про це заявив екс-голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook.

"3 лютого, в той же день, коли НАБУ передало на підпис Назару Холодницькому підозру Насірову, у приміщенні "Альтіс-Холдинг", директором якої є тесть Насірова, раптово сталася пожежа, яка знищила багато документів. Ні в кого не було сумнівів, що банда, членом якої нарівні з Насіровим є його тесть, почала замітати сліди!" – заявив він.

Саакашвілі зазначив, що доказом його слів є рішення суду з єдиного реєстру, в якому йдеться, що в приміщенні "Альтіс-Холдингу" була не просто пожежа, а підпал.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що 03.02.2017 приблизно о 04.50 невстановлені досудовим розслідуванням особи, перебуваючи за адресою: місто Київ, пр. Лобановського, 44, – діючи умисно, протиправно, шляхом підпалу пошкодили майно корпорації "Альтіс-Холдинг", а саме – здійснили підпал офісного приміщення №101 за вищевказаною адресою", – йдеться в рішенні суду.

"Тесть Насірова не просто причетний до його корупційних схем, а є його головним спільником і повинен сидіти з ним в одній камері! Ми передали НАБУ матеріали щодо спільної злочинної діяльності Насірова та Глімбовського й очікуємо його швидкої посадки!" – підкреслив Саакашвілі.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють Насірова у зловживанні владою і службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу), що спричинило шкоду на суму майже 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника Держфіскальної служби він ухвалював рішення в інтересах депутата Олександра Онищенка, проти якого розслідується справа за підозрою в махінаціях із газом.

7 березня Солом'янський районний суд обрав Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 100 млн грн. Голова ДФС був заарештований на 60 днів – до 30 квітня поточного року.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявляли, що будуть оскаржувати це рішення і домагатися, щоб сума застави становила 2 млрд грн.

13 березня Апеляційний суд міста Києва ухвалив рішення залишити запобіжний захід Насірову без змін.

Увечері 16 березня Насіров вийшов на волю після того, як його дружина внесла за нього необхідні 100 млн грн застави. НАБУ ініціювало перевірку походження цих коштів. Народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм повідомив, що, за його відомостями, 100 млн грн застави за звільнення Насірова у рівній частці внесли його дружина та тесть.