Саакашвілі заявив, що перед затриманням 5 грудня прокурор давав слово честі, що його повезуть до Луценка поговорити
За словами лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі, 5 грудня співробітник Генпрокуратури повівся з ним підло, бо обіцяв, що його не затримуватимуть.
Лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі заявив у Печерському райсуді Києва, що перед затриманням 5 грудня співробітник Генпрокуратури України давав йому слово честі, що політика повезуть до генпрокурора Юрія Луценка поговорити, передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
"До мене підійшов прокурор, він мені сказав: "Мене послав генеральний прокурор Луценко. Я вам даю чесне слово, що вас ніхто не затримуватиме. Чесне слово прокурора, вас ніхто не буде затримувати. Ви підете зі мною, зараз ми поїдемо до Луценка. Він хоче з вами поговорити, і ми вас, звичайно, відпустимо". Після чого я повертаюся у квартиру, і той самий прокурор дістає папір і каже: "Затримано". Просто підлість вищої категорії. Цього прокурора треба показати і сказати: "Ось обличчя прокуратури Пшонки і Луценка. Ось обличчя". І, до речі, обличчя дуже характерне, абсолютний Швондер (герой повісті "Собаче серце" письменника Михайла Булгакова. – "ГОРДОН")", – заявив політик.
Захист Саакашвілі оголосив відвід прокурору Олександрові Говорущаку. Суддя Лариса Цокол заявила про перерву.
5 грудня Саакашвілі в Києві затримала Служба безпеки України. Йому висунули обвинувачення у сприянні учасникам злочинних організацій та укритті їхньої злочинної діяльності. Правоохоронці вивели політика на вулицю й посадили у службовий автомобіль, проте активісти влаштували бійку із силовиками і звільнили його.
Політика затримали ще раз увечері 8 грудня в Києві. Його помістили в ізолятор тимчасового тримання. Його обвинувачують в отриманні з Росії приблизно $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади.
Прокуратура планує вимагати для Саакашвілі запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з носінням електронного браслета. В ізоляторі лідер "Руху нових сил" оголосив безстрокове голодування.
11 грудня біля будівлі Печерського райсуду Києва почали збиратися активісти. Засідання розпочалося о 12.00.
Поліція заблокувала суд. За даними "Українських новин", порядок охороняє приблизно 250 правоохоронців.