Садовий: Головною причиною сміттєвої блокади Львова в АП відверто називали вихід "Самопомочі" з коаліції і критику влади
Представники "Самопомочі" на переговорах з уповноваженими Адміністрації Президента відмовилися передати партію під контроль Блоку Петра Порошенка, і після цього почалася активна фаза сміттєвої блокади Львова, заявив львівський міський голова, лідер партії "Самопоміч" і кандидат у президенти Андрій Садовий.
Мер Львова, голова партії "Самопоміч" і кандидат у президенти Андрій Садовий заявив у Facebook, що після оприлюднення проекту угоди, який партії пропонували в Адміністрації Президента, щоб зняти сміттєву блокаду Львова, до нього надійшло багато запитань про те, як саме відбувалися ці переговори, і він готовий розповісти про це в подробицях.
"Перша розмова, де прозвучала необхідність досягнути "порозуміння", відбулася в середині червня 2016 року в приміщенні АП на Банковій, у кабінеті президента. Були присутні Петро Порошенко, тодішній глава Адміністрації Борис Ложкін, його заступник Віталій Ковальчук (нинішній керівник штабу Петра Порошенка) і я. Петро Олексійович озвучив ідею вийти на компроміс і знизити градус протистояння між Львовом і його командою з метою припинення сміттєвої блокади міста. Головною причиною проблеми мої співрозмовники відверто називали вихід "Самопомочі" з коаліції і критику влади. Із розмови було цілком очевидно, що президент у курсі організованого процесу блокади й володіє всіма повноваженнями, аби його зупинити", – написав Садовий.
Він додав, що в той час прокуратура, поліція і державні адміністрації починали адміністративний тиск на будь-який резервний полігон, із яким мерія Львова укладала тимчасову угоду, виїзд спецтранспорту з міста блокувала поліція, а фракції БПП у місцевих радах ініціювали пряму заборону органам влади сприяти Львову у вирішенні кризи.
"Ми визначили людей для подальшого діалогу. Із мого боку я назвав [нардепа, лідера фракції "Самопоміч" у ВР] Олега Березюка, президент визначив такою людиною заступника глави адміністрації Віталія Ковальчука. Зустріч між Ковальчуком і Березюком відбулася 21 червня в Одесі (у дні проведення Українського муніципального форуму) в ресторані готелю Kadorr. Сам форум відбувався в готелі "Гагарін". Kadorr як місце зустрічі запропонував сам Ковальчук, який, очевидно, там проживав. Там і був переданий проект угоди, який ми, власне, оприлюднили. Пан Ковальчук озвучив, що така пропозиція узгоджена з президентом. Згодом Олег Березюк зустрівся з президентом в АП один на один і пояснив, що такий спосіб зняття блокади є неприйнятним для обговорення", – зазначив львівський міський голова.
Після цього, стверджує Садовий, почалася активна фаза блокування вивезення відходів зі Львова, яка тривала понад рік. Він підкреслив, що разом із Березюком готовий у разі відкриття кримінального провадження підтвердити свої слова під присягою в суді.
29 червня 2017 року міськрада Львова на два роки передала повноваження з вивезення сміття Львівській ОДА.
1 червня 2018 року львівська влада підписала в Києві угоди про залучення €35 млн від ЄБРР та міжнародних донорів на проект з утилізації твердих побутових відходів. На отримані кошти у Львові мають збудувати перший в Україні завод із глибокого перероблення твердих побутових відходів та провести рекультивацію Грибовицького полігону. У місті також планують удосконалити підходи до вторинного перероблення та управління відходами.
10 червня львівське комунальне підприємство "Зелене місто" оголосило конкурс на будівництво в місті сміттєпереробного заводу.