Садовий: Після початку сміттєвої блокади Львова на Банковій запропонували мені передати "Самопоміч" під контроль БПП
Мер Львова Андрій Садовий заявив, що президент України Петро Порошенко обіцяв йому припинити сміттєву блокаду в обмін на гарантії лояльності.
Мер Львова і кандидат у президенти Андрій Садовий заявив у Facebook, що після колапсу системи утилізації сміття у Львові президент України Петро Порошенко запропонував вирішити цю проблему в обмін на його лояльність.
"Одразу після початку сміттєвої блокади Львова мене запросили на Банкову і запропонували підписати угоду. Суть дуже проста – я передаю фракцію "Самопоміч" у парламенті під контроль Блоку Петра Порошенка (як вони собі це уявляли – це вже інше питання) і гарантую особисту лояльність", – написав він.
Мер Львова заявив, що оприлюднить текст угоди, запропонований для підписання президентом.
"Чому роблю це зараз? На жаль, Адміністрація Президента запустила новий виток протистояння. На цей раз представник президента у Львівській області офіційно оголосив, що зробить усе можливе, аби заблокувати будівництво сміттєпереробного заводу", – зазначив він.
Садовий наголосив, що під загрозою опинився міжнародний проект, у якому задіяно кошти Європейського банку реконструкції та розвитку і за яким відбувся перший етап тендера з відбору підрядника за участю провідних компаній світу.
"Сміття не у Львові, шановні. Сміття – на Банковій", – заявив він.
Колапс системи утилізації сміття у Львові розпочався після пожежі на сміттєзвалищі у селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області 30 травня 2016 року. 2 червня сільрада Великих Грибовичів ухвалила рішення назавжди закрити звалище.
Сміття з міста регулярно знаходили в різних частинах України, де його незаконно вивантажували на не відведених для цього територіях.
29 червня 2017 року міськрада Львова на два роки передала повноваження з вивезення сміття Львівській ОДА.
1 червня 2018 року львівська влада підписала в Києві угоди про залучення €35 млн від ЄБРР та міжнародних донорів на проект з утилізації твердих побутових відходів. На одержані кошти у Львові мають збудувати перший в Україні завод із глибокої переробки твердих побутових відходів та провести рекультивацію Грибовицького полігону. У місті також планують удосконалити підходи до вторинної переробки та управління відходами.
10 червня львівське комунальне підприємство "Зелене місто" оголосило конкурс на будівництво в місті сміттєпереробного заводу.