"Сакральна жертва" і понад 1 млн грн авансу. У МВС розповіли сценарій імовірних заворушень у Києві
У Києві за підозрою в замаху на організацію масових заворушень затримано двох осіб (імовірного організатора і його спільника). Про це повідомив на брифінгу голова Нацполіції Ігор Клименко, передає кореспондент "ГОРДОН".
За словами Клименка, 5 тис. людей мали вивести під Офіс президента сьогодні, 31 січня. Заяву про акцію до поліції не подавали – тільки сьогодні о 9.00 мало надійти повідомлення про акцію на 500 осіб, щоб поліції не вдалося швидко зібрати достатню кількість співробітників і вона "була в меншості".
Голова Нацполіції підкреслив, що метою акції була дестабілізація ситуації у країні і створення міжнародного резонансу, ставили завдання "створити картинку, розкачати ситуацію та розіграти спектакль". Поліція шукає інших замовників заворушень.
За словами Клименка, мітинг мав розпочатися з виступу спікерів, вони мали сформувати ініціативну групу й вимагати зустрічі із представником Офісу президента. Тітушки в натовпі мали "підігрівати" ситуацію, а спеціальні кодові слова мали стати знаком для початку сутичок із поліцією. Планували, що учасники мітингу задуватимуть шеренги правоохоронців із вогнегасників.
"У цей час бойова група починає продавлювати стрій [поліції], вони розраховували, що ми не встигнемо зібрати достатню кількість працівників поліції. У цей час підпалюються шини, у цей час – під час бійки, "мєсіва" – обливають так званого актора підготовленого бутафорською кров'ю, кладуть його, відносять із масою людей. Особи, які одягають медичні жилети, мають підійти й імітувати надання першої медичної допомоги, у цей час бойова група не допускає близько ЗМІ до актора, який лежить начебто у крові. Тобто ми чітко стикаємося з технологією "сакральної жертви", – заявив Клименко.
За його інформацією, цю технологію вже намагалися використати під час мітингів підприємців під Верховною Радою.
Також МВС показало на слайдах розцінки для учасників акцій і деталі екіпірування. Поліція 30 січня вилучила 200 фаєрів, 200 димових шашок, 20 шин, 10 вогнегасників, 2 тис. листівок, 320 прапорів, 12 рацій, щоб координувати дії натовпу, медичні жилети, бутафорську кров.
"Усього на організацію провокаційного заходу учасники групи отримали – це тільки аванс, і те, що ми можемо чітко говорити, те, що задокументовано, – більше ніж 1 млн грн. Ми розуміємо, у яких банках вони отримували готівку, і зараз визначаємо шляхи надходження цих грошей на рахунки", – сказав Клименко.
За його словами, учасникам акції планували оплату від 800 грн, а за підпал шин – $2500. Частину коштів мали витратити на сплату штрафів за затриманих.