Сакварелідзе не відкинув, що Пашинський міг вплинути на керівництво держави й Генпрокуратури щодо рішення про його звільнення

Давід Сакварелідзе: Я знав, оскільки там були навіть якісь політичні погрози парламенту, якщо не дадуть голосів, щоб нас прибрали
Фото: David Sakvarelidze / Facebook

Колишній заступник генерального прокурора України Давід Сакварелідзе не відкидає, що голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України, колишній народний депутат Сергій Пашинський, якого сьогодні підозрюють у розкраданні "нафтопродуктів Курченка" зі збитками державі на майже 1 млрд грн, був причетний до його звільнення у 2016 році. Про це він заявив в інтерв'ю агентству "Українські новини".

Сакварелідзе нагадав, що тоді Генпрокуратура також розслідувала справу з незаконною реалізацією "нафтопродуктів Курченка". Але після того, як провели обшуки й готували підозру, його раптово зняли з посади у ГПУ. Відповідаючи на запитання, чи міг особисто Пашинський вплинути на керівництво держави й Генпрокуратури щодо його звільнення з відомства, Сакварелідзе не відкидає такої версії.

"Я не виключаю цього. Звичайно, що я знав, оскільки там були навіть якісь політичні погрози парламенту, якщо не дадуть голосів, щоб нас прибрали й так далі. Вони приходили до [тодішнього президента Петра] Порошенка і, як я розумію, шантажували його", – наголосив ексзаступник генпрокурора в інтерв'ю.

Він додав, що на той час Пашинський "був головою комітету [Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони]" і "мав достатньо великий вплив". Сакварелідзе переконаний, що Пашинський і сьогодні ще зберігає значний вплив на громадськість і політичне середовище.

"У цих людей необмежений ресурс. Вони стільки накрали, що могли купити собі громадських діячів і активістів, медіа, не кажучи вже про Telegram-канали", – зазначив колишній заступник генпрокурора.

Контекст:

Пашинський 12 лютого повідомив у Facebook, що правоохоронці провели в нього вдома обшук. За його словами, слідчі дії проводять Служба безпеки України й Національне антикорупційне бюро.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно зі Службою безпеки України повідомили про підозру групу осіб у завданні збитків державі на суму 967 млн грн. Про це 12 лютого поінформувала пресслужба НАБУ. За даними джерел "Економічної правди" у правоохоронних органах, про підозру, зокрема, повідомили Пашинського.

Розслідування стосується передавання на користь держави палива компаній українського бізнесмена-втікача Сергія Курченка, стверджує він.

"Справа щодо передачі "палива Курченка", а насправді палива кремлівської "Роснефти", державі – за часів мародерства [експрезидента-втікача Віктора] Януковича цей олігарх нажився активами на сотні мільйонів доларів, у тому числі майже 100 тис. тонн нафтопродуктів, які у 2014 році вдалося передати державним нафтовим операторам", – пояснив колишній депутат.