САП розслідує видавання НАБУ довідок про відсутність фіктивності фірмам для угод в оборонній сфері – ЗМІ
Серед можливих фігурантів справи про видавання без перевірок довідок про наявність ознак фіктивності фірм для угод в оборонній сфері джерела УНН назвали заступника глави Національного антикорупційного бюро України Гізо Углаву. Розслідування веде Спеціалізована антикорупційна прокуратура, зазначили в інформагентстві.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) розслідує, чи причетні працівники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) до видавання довідок про відсутність ознак фіктивності у фірм, які фігурують у журналістському розслідуванні "Наших грошей" про розкрадання в оборонному комплексі України.
Про це з посиланням на власні джерела повідомило 11 березня УНН.
Співрозмовники агентства зазначають, що в розслідуванні САП фігурують співробітники НАБУ, які видавали довідки про відсутність чи, навпаки, наявність ознак фіктивності для учасників тендерів, оголошених держконцерном "Укроборонпром" або підприємствами оборонної галузі. Водночас жодних перевірок не було, стверджують джерела.
За даними УНН, серед імовірних фігурантів кримінального провадження називають першого заступника голови НАБУ Гізо Углаву.
Глава САП Назар Холодницький "фактично підтвердив, що проводять досудове розслідування".
"Давайте дочекаємося висновків слідства. Хочу подивитися, що там, а потім буду щось коментувати", – заявив він УНН.
Генпрокурор України Юрій Луценко називав серед тих, хто міг сприяти видаванню довідок, колишнього агента НАБУ Євгена Шевченка.
Із 25 лютого 2019 року програма "Наші гроші з Денисом Бігусом" публікує багатосерійне розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили мінімум 250 млн грн, скуповуючи за допомогою фірм-прокладок контрабандні запчастини до військової техніки в Росії й у два – чотири рази дорожче перепродуючи їх заводам "Укроборонпрому". Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь нинішній директор державного концерну "Укроборонпром", на той момент глава "Укрспецекспорту" Павло Букін, колишній перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський і його син Ігор.
Шевченка автори програми називали учасником махінацій та інвестором "оборонного схематозу". Детальніше про його роль в оборонному бізнесі розповідатимуть у четвертій частині розслідування Bihus.Іnfo про партнерів Гладковського-молодшого.
Сам Шевченко визнав в інтерв'ю Денису Бігусу, що мав стосунок до постачання запчастин оборонним заводам, але не фігурував у керівництві компаній-постачальників.
11 березня "Наші гроші" випустили четверту і п'яту частини розслідування.