СБУ оголосила підозру Богуслаєву у фінансуванні терористів "ДНР"
За даними СБУ, він співпрацював з українським підприємством, яке з 2014 року перебуває під контролем так званої "ДНР". Його метою було постачання авіаскладників на підприємства військово-промислового комплексу РФ.
Установлено, що через операцію "бюджет" терористичної організації "ДНР" отримав понад 290 млн руб. (151 млн грн) у вигляді "податків" від реалізації авіапродукції для потреб росіян.
Отримані гроші керівники окупаційної адміністрації Донецька спрямовували на потреби військових угруповань РФ, які беруть участь у бойових діях проти українських сил оборони на східному фронті.
На підставі цих доказів слідчі повідомили Богуслаєва про нову підозру за ст. 258-3 Кримінального кодексу України (сприяння діяльності терористичної організації).
Окрім цього, під час нових обшуків правоохоронці виявили понад два десятки медалей, грамот і почесних нагород президенту "Мотор Січ" від представників військово-політичного керівництва РФ.
Контекст:
23 жовтня 2022 року СБУ повідомила про затримання Богуслаєва. Також затримали начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності компанії "Мотор Січ" (цю посаду обіймає Олег Дзюба). У СБУ уточнили, що затримання відбулося в межах кримінального провадження про незаконне постачання компанією товарів військового призначення для російської штурмової авіації.
24 жовтня СБУ опублікувала записи розмов Богуслаєва, які підтверджують, що президент "Мотор Січі" і далі організовував постачання двигунів та інших запчастин до російських ударних гелікоптерів навіть після початку повномасштабного вторгнення РФ, виправдовував напад Росії і був не проти обстрілу "Мотор Січі" з боку загарбників.
Цього самого дня суд узяв президента "Мотор Січі" Богуслаєва під варту.
7 листопада секретар Ради безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що рішення про примусове вилучення акцій п'яти підприємств стратегічного значення – "Укрнафта", "Укртатнафта", "Запоріжтрансформатор", "АвтоКрАЗ" та "Мотор Січ" – ухвалили 5 листопада під час засідання ставки верховного головнокомандувача. "Вилучені активи набули статусу військового майна, їхнє управління передано Міністерству оборони України", – сказав він.
Данілов зазначив, що ці активи можуть повернути власникам або відшкодувати їхню вартість, коли припиниться дія воєнного стану в Україні.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що п'ять вилучених в Україні стратегічних підприємств цілодобово працюватимуть на оборону.