СБУ взяла Шефіра під охорону
Про це 23 вересня із посиланням на джерела у правоохоронних органах повідомили "Українська правда" і "РБК-Україна".
"РБК-Україна" зазначило, що Шефір до замаху не перебував під державною охороною, оскільки не потрапляє до переліку тих, хто має право на охорону за посадою. Зазвичай жертви замахів переходять під захист Національної поліції і в окремих випадках – Служби безпеки України.
Контекст:
Машину Шефіра обстріляли 22 вересня в селі Лісники Київської області. Помічник Зеленського прямував із дому до Києва, коли по його автомобілю відкрили вогонь із лісу з автоматичної зброї.
Політик не постраждав, його водія поранили. Автомобіль Шефіра не броньований, це службова машина студії "Квартал 95".
Офіс генпрокурора України відкрив провадження з попередньою кваліфікацією "замах на вбивство двох і більше осіб" (ст. 115 Кримінального кодексу України).
МВС розглядає три основні версії замаху, повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко: у зв'язку з державною діяльністю потерпілого, з метою тиску на вище керівництво держави і з метою дестабілізації політичної ситуації в Україні, "зокрема розглядають версію з участю іноземних спецслужб". Пізніше генпрокурорка Ірина Венедіктова уточнила, що головними слідство вважає дві версії: роботу Шефіра як держдіяча і спробу дестабілізації.
Президент Володимир Зеленський у 2020 році говорив, що Шефір – серед осіб, яким він довіряє найбільше. Після нападу президент пообіцяв, що "відповідь буде сильною", і заявив, що вважає найімовірнішою версією замаху "реакцію на реальні зміни в державі".