Семенченка випустили із СІЗО. Суд відправив його під домашній арешт
Вступну та резолютивну частину ухвали опублікували на сторінці екснардепа у Facebook.
У документі зазначено, що суд задовольнив клопотання захисту Семенченка і змінив йому запобіжний захід з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.
Семенченко буде під домашнім арештом до 14 вересня включно. На нього поклали низку зобов'язань: з'являтися до суду, до прокурора або слідчого за кожною вимогою, не покидати меж Києва, здати закордонний паспорт і утримуватися від спілкування з іншими фігурантами провадження. Також він носитиме електронний браслет.
Автори повідомлення на сторінці екснардепа уточнили, що Семенченко вже на волі.
Контекст:
24 березня СБУ повідомила про викриття незаконного воєнізованого формування – приватної військової компанії. Її діяльність, за даними спецслужби, організували Семенченко і підприємець Євген Шевченко, відомий як позаштатний агент Національного антикорупційного бюро України.
За даними СБУ, фігуранти справи також незаконно постачали зброю з РФ і потім продавали її оборонним підприємствам України значно дорожче.
Семенченко заперечує всі обвинувачення. "Усю зброю, яку показали як нібито знайдену в цьому таборі, було розкопано в лісі, до нас вона не має жодного стосунку. [...] Я і мої товариші ні в чому не винуваті. Усе, що відбувається зараз, – спецоперація РФ", – заявив він.
Семенченку і Шевченку вручили підозри за ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). 26 березня Шевченка заарештували з альтернативою застави в розмірі 5 млн грн, 29 березня за нього внесли заставу, Шевченка випустили із СІЗО. Семенченка заарештували без права застави.
Представники СБУ повідомляли, що в цій справі підозри вручено шістьом особам, включно із Семенченком, Шевченком і фігурантом старої справи про корупцію в "Укроборонпромі" Андрієм Рогозою.
Наразі підозр уже більше – суд відправив під домашній арешт чотирьох фігурантів справи: колишніх добровольців батальйону "Донбас" Олександра Новікова, Ігоря Орленка та Сергія Якимовича, а також колишнього командира батальйону Анатолія Віногродського. 19 квітня про підозру повідомили ще одного колишнього бійця "Донбасу", директора охоронної фірми "Донкорп Україна" Сергія Ружицького.
Відомо також, що одного з фігурантів справи суд звільнив від кримінальної відповідальності за інформацію про створення ПВК.
9 липня адвокат Семенченка Владислав Добош повідомив, що Семенченку висунули ще одну підозру – у придбанні, зберіганні й переданні вогнепальної зброї, бойових припасів, вчинених за попередньою змовою групою осіб.