Сенцов про підозру в держзраді Медведчуку: Хто тепер скаже, що цього неможливо було зробити раніше?
"Медведчук – держзрадник. Тепер уже це офіційна позиція держави. Хто тепер скаже, що цього неможливо було зробити раніше?" – написав режисер у Facebook 11 травня.
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова 11 травня підписала підозру в держзраді нардепам від ОПЗЖ Медведчуку і Тарасові Козаку.
Їх також підозрюють у замаху на розкрадання національних ресурсів в українському Криму.
Контекст:
Удень 11 травня ЗМІ повідомили, що в будинку Медведчука в Києві СБУ проводить обшуки.
2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти Козака і належних йому телеканалів "112 Україна", ZIK і NewsOne. Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали.
19 лютого 2021 року Рада нацбезпеки та оборони України вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та вісьмох фізосіб: п'ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім'ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною Козака.
Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму.
Після введення санкцій проти Козака п'ятий президент України Петро Порошенко привітав СБУ із проведеною антитерористичною операцією та зазначив, що два роки тому у нього не було інформації про причетність цього нардепа "до діяльності терористичних організацій". "Уперше за два роки з'явилася ця інформація", – підкреслив експрезидент. Колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка заперечив, що в української влади були дані про протиправні дії Медведчука і його оточення у 2017–2018 роках. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в інтерв'ю інтернет-виданню "ГОРДОН" теж заявив, що у Порошенка були всі матеріали для накладення санкцій на Медведчука і на одному із засідань РНБО 2018 року це питання планували розглянути, але тодішній президент не наважився ввести обмеження.