"Сергію, скільки це триватиме? Миколайович злиться". У суді у справі Гандзюк свідок цитував розмову Торбіна з Левіним
Свідок обвинувачення Павло Пилипенко заявив, що незадовго до нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк чув розмову ветерана АТО Сергія Торбіна із кримінальним авторитетом Олексієм Левіним, у якій лунало слово "Миколайович". Інший свідок, Ігор Павловський, стверджує, що йдеться про голову Херсонської облради Владислава Мангера, який був замовником замаху.
За три тижні до замаху на антикорупційну активістку, співробітницю міськради Херсона Катерину Гандзюк учасник АТО Сергій Торбін і бізнесмен із кримінальним минулим Олексій Левін вели розмову, що, ймовірно, мала стосунок до підготовки злочину. Про це 9 жовтня у Дніпровському районному суді Києва заявив свідок обвинувачення Павло Пилипенко, пише hromadske.
Пилипенко відомий як учасник "сміттєвих люстрацій" – нападів на чиновників з обливанням зеленкою і киданням у сміттєві баки, але стверджує, що відійшов від цього.
За словами свідка, він почув такий діалог Левіна і Торбіна: "Сергію, скільки це ще триватиме? Миколайович злиться". – "Усе нормально. Хлопці працюють".
Також Пилипенко згадав, як після нападу на Гандзюк спілкувався з Ігорем Павловським, колишнім помічником народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука. Той нібито клявся дітьми і говорив: "Це не я. Це Лисий (прізвисько голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера. – "ГОРДОН"), Мєлкий (прізвисько Левіна. – "ГОРДОН") приходив і розповідав. Якщо це все вилізе, то мене Паламарчук порве".
Павловський 1 жовтня заявив, що Мангер є замовником убивства активістки Катерини Гандзюк. За його словами, Левін неодноразово згадував, що якийсь Миколайович замовив напад. У серпні 2018 року Павловському стало відомо, що Миколайович – це і є Мангер. Неправдиві свідчення про непричетність Мангера і Левіна до вбивства Гандзюк Павловський пояснював погрозами на свою адресу.
31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки понад 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада 2018 року активістка померла.
У справі про напад на Гандзюк заарештували шістьох осіб. На початку червня 2019 року п'ятьом виконавцям злочину (всі вони – учасники АТО) після угоди зі слідством винесли обвинувальні вироки. Їх засудили на термін від трьох до шести з половиною років позбавлення волі.
Слідчі вважають, що Левін підбурював виконавців і надав їм інформацію про місце проживання Гандзюк. У вересні 2019 року його оголосили в міжнародний розшук. Левін стверджував, що спочатку пропонував облити активістку не кислотою, а зеленкою. 16 березня 2020 року його екстрадували в Україну з Болгарії, де він переховувався, із 17 березня він перебуває під вартою.
За даними правоохоронців, Мангер частково оплатив злочин. У тексті підозри голові облради йдеться, що мотивом нападу на активістку була "особиста неприязнь" до неї у зв'язку з активною громадською діяльністю, яка могла підірвати його політичну і ділову репутацію. Мангера заарештовано до 18 жовтня.
Обвинувачення вважає, що Павловський знав про всі деталі злочину, оскільки саме в його будинку Левін передавав виконавцям $2 тис., щоб ті змогли сховатися від розшуку. Епізод щодо експомічника нардепа виділили в окреме провадження. За даними слідства, Павловський приховав інформацію про організацію нападу.