"Ще один рубіж". Буданов погодився очолити Офіс президента України і пояснив чому
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов погодився очолити Офіс президента України. Про це він 2 січня повідомив у Telegram.
Про те, що Буданов може очолити ОП 2 січня повідомляв президент України Володимир Зеленський. Він говорив, що запропонував главі ГУР нову посаду. Зеленський проінформував, що офіс зосередиться на питаннях безпеки, оборони й дипломатії, і Буданов, на думку глави держави, має потрібний досвід і спроможність ефективно працювати за цими напрямами.
Пізніше Буданов подякував за довіру й заявив, що й далі служитиме Україні.
"Вважаю посаду керівника Офісу президента як ще один рубіж відповідальності перед країною. Для мене це честь і відповідальність – в історичний для України час зосередитися на критично важливих питаннях стратегічної безпеки нашої держави", – зазначив Буданов.
Він подякував бойовим побратимам і команді ГУР за спільну роботу й наголосив, що вони й надалі боротимуться проти ворога, захищатимуть державу й працюватимуть задля досягнення справедливого миру, вільного й безпечного майбутнього України.
Контекст:
Офіс президента України без очільника вже понад місяць. Андрій Єрмак пішов із посади глави ОП 28 листопада 2025 року на тлі корупційного скандалу в українській енергетиці. Звільнившись, він заявив, що вирушає на фронт і "готовий до будь-яких репресій". Станом на 17 грудня, як вдалося дізнатися журналістам, він не служив у Сухопутних військах ЗСУ, але чи мобілізувався колишній глава ОП до якогось з інших родів українських військ, невідомо.
Зеленський 9 грудня, пояснюючи, чому до того часу не знайшов заміни Єрмаку, заявляв, що в нього таке відчуття, ніби "легше ліквідувати офіс, ніж призначати людину".
30 грудня Зеленський оголосив, що визначився, кого призначить новим главою ОП, проте не назвав прізвища.