Щеплення припиняє діяти – Портников про результати представника ультраправих на виборах у Франції
Суміш націоналізму й соціалізму, яку демонструє партія "Національний фронт" екс-кандидата у президенти Франції Марін Ле Пен, вигадав і використав Адольф Гітлер, зазначив політичний оглядач Віталій Портников.
Лідер ультраправої партії "Національний фронт" Марін Ле Пен зробила "велику роботу над помилками", щоб на президентських виборах у Франції за неї проголосувало більше виборців, аніж свого часу проголосувало за її батька Жан-Марі Ле Пена, представника тієї ж політичної сили. Про це політичний оглядач Віталій Портников написав у колонці для newsonline24.com.ua.
"Ле Пен зберегла шовіністичну й антиєвропейську складову в партійній програмі, але водночас вона додала до цієї й без того гострої страви щіпку соціалізму. Вона зустрічається з робітниками, обстає проти політики скорочень, загалом, – поводиться як типова комуністка, звідси й електорат Меланшона (політик "лівого" спрямування Жан-Люк Меланшон балотувався у президенти, але програв. – "ГОРДОН"). Додамо до цього орієнтацію на Кремль – не просто як на сучасну Росію, але ще й на Радянський Союз, що нещодавно існував і полюбився ветеранам Французької компартії, – і суп готовий", – зазначив він.
За словами оглядача, такий "суп" раніше вигадав Адольф Гітлер, який зрозумів, що "для дезорієнтованого виборця привабливою буде суміш націоналізму й соціалізму".
"І виявилося, що він мав рацію. Але це виявилося справжньою катастрофою для Європи й світу. І європейці це запам'ятали, у них виробився справжній страх перед сумішшю соціалістичних і шовіністичних гасел. Наразі щеплення припиняє діяти", – пише Портников.
Він уважає, що протягом сімох десятиліть, які минули з часу закінчення Другої світової війни, людям "усе важче провести паралелі між політичними спекуляціями минулого та їх сучасною реінкарнацією", "все менше страху перед повторенням війни". Хоча партії, подібні до "Національного фронту", є тепер у багатьох країнах Європи.
"Із кожним роком вони все успішніше виступають на парламентських і президентських виборах. Ба більше, у спробах протистояти їм традиційні політики все частіше вдаються до популізму й обману виборця. І виборець перестає розрізняти, де закінчується традиційна політика і починається маргінальщина", – зазначив оглядач.
7 травня у Франції проходив другий тур виборів президента. Після оголошення попередніх результатів Еммануель Макрон виступив із відеозверненням до своїх прихильників, запевнивши, що "поважатиме кожен голос, відданий за ультраправих". Він також оголосив, що має намір зосередитися на об'єднанні нації та боротьбі з тероризмом. Марін Ле Пен визнала перемогу Макрона.
За даними МВС Франції, за Макрона проголосувало 66,1% виборців, Ле Пен набрала 33,9% голосів.