"Що там дійсне в Росії, обговорювати не буду, мені начхати на Росію". Гогілашвілі заперечує наявність у нього громадянства РФ
"Я не громадянин Росії, я колишній громадянин Росії. Немає в мене російського громадянства. Я не маю ані російського паспорта, ні російського громадянства. У мене є український паспорт, український закордонний паспорт, а російського я не маю. Це мій вибір. Моя громадянська позиція", – заявив він.
Гогілашвілі пояснив, що приїхав в Україну ще громадянином РФ, тому що його запросили на роботу в організацію "Центр здорової молоді", яка займається реабілітацією наркозалежних. Раніше у РФ він протягом кількох років волонтерив в аналогічних організаціях. За його словами, в Україні він працював у двох місцях – Центрі здорової молоді та Міжнародній антинаркотичній асоціації, займаючись лише зв'язками із громадськістю – запрошував "зірок" на зустрічі з пацієнтами, у такий спосіб познайомився й із президентом Володимиром Зеленським.
"Внутрішніми процесами – роботою з алко- та наркозалежними – я не займався", – підкреслив Гогілашвілі. Він також заперечує інформацію опублікованого ще у травні розслідування проєкту "Слідство.Інфо", що Міжнародна антинаркотична асоціація причетна до викрадень, обмеження волі, знущань із людей. "Ну як? Уявіть собі: 40 людей у реабілітаційному центрі, приїжджає зірка українського масштабу. А там усіх ґвалтують, б'ють, катують, приковують кайданками! Як ви собі це уявляєте?" – заявив експосадовець.
Після цього із 2015 року він звертався до посольства Росії для виходу із громадянства, а український паспорт отримав лише 2019 року, до того ж, за його словами, не за допомогою Зеленського, а "пройшов весь довгий шлях від А до Я, усе в рамках законодавства".
На запитання, звідки в такому разі інформація про російський закордонний паспорт, якого немає у списку недійсних, Гогілашвілі заявив: "Що там дійсне в Росії чи недійсне, я обговорювати не буду, бо це Росія. Ми із цією країною воюємо. І всі заяви, які робить Росія, мені нецікаві. Мені начхати на Росію. Я не громадянин Російської Федерації".
Судимості в Росії, за його словами, у нього також немає – є кримінальна справа, яку відкрили "через екстремізм та мою громадянську позицію" 2015 року.
Контекст:
Гогілашвілі працював у міністерстві із 2019 року, займався формуванням держполітики щодо протидії наркоманії та наркозлочинності. Видання "Бабель" писало, що у МВС його призначали нібито для контролю за тодішнім міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Сам Гогілашвілі у розмові з виданням заперечував цю інформацію.
Про те, що Гогілашвілі має російський паспорт, виданий йому 2003 року в Ленінському районі Ростова-на-Дону, повідомляв Центр журналістських розслідувань із посиланням на дані Федеральної податкової служби РФ.
Скандал щодо Гогілашвілі спалахнув 10–11 грудня 2021 року. У ЗМІ та соцмережах з'явилося відео конфлікту за його участю на одному із блокпостів під час в'їзду до зони ООС. Топпосадовець МВС був незадоволений вимогою правоохоронців надати документи для перевірки, а також тим, що його не впізнали.
"У вас [у відділенні] фотографії із заступниками міністра висять чи ні? Заступник міністра з таким ...балом, як у мене, – він один усього. [...] Тепер і я тебе знаю, але тобі це приємно не буде", – заявив він поліцейському, який сказав, що не впізнав його.
Після того, як міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський ініціював дисциплінарне провадження через інцидент і сказав, що запропонує Кабміну усунути свого заступника, Гогілашвілі заявив, що був "надмірно емоційним" і перепросив за свою поведінку.
Зеленський закликав звільнити Гогілашвілі. 13 грудня Кабінет Міністрів України звільнив Гогілашвілі за власним бажанням.