Шкіряк: Правоохоронці не будуть розганяти наметове містечко під Радою

Шкіряк стверджує, що поліція і Нацгвардія не збираються застосовувати силу до протестувальників
Фото: Зорян Шкіряк / Facebook

У МВС сподіваються, що протестувальники не вдадуться до силового сценарію через затримання лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі, заявив радник міністра Зорян Шкіряк.

Радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк в ефірі телеканала "112 Україна" назвав брехливими чутки про підготовлюваний розгін наметового містечка прихильників лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі біля Верховної Ради.

"Зараз бурхливо поширюється різна істерія і фейковая інформація. Підрозділи поліції або Національної гвардії не збираються і не будуть вживати силових дій щодо наметового містечка чи до інших мітингувальників", – заявив він.

"Те ж саме стосується подій, що відбуваються біля слідчого ізолятора. Я особисто не розумію, навіщо потрібні ці провокаційні дії. Сподіваюся, справа не дійде до силового сценарію з боку агресивно налаштованих елементів", – додав Шкіряк.

Увечері 8 грудня член політради партії "Рух нових сил" Іван Слободяник написав у Facebook, що не менше ніж 600 силовиків зібралося біля наметового містечка після затримання Саакашвілі.

Екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил" Саакашвілі затримали в Києві 8 грудня, його відправили в Головне управління Служби безпеки України в Києві та Київській області. Потім, за даними генпрокурора Юрія Луценка, Саакашвілі помістили в ізолятор тимчасового утримання.

5 грудня Саакашвілі вже затримували в його квартирі в Києві. Правоохоронці вивели політика на вулицю й посадили у службовий автомобіль, проте активісти влаштували бійку із силовиками і звільнили його.

Луценко заявив, що оточення Саакашвілі отримало з Росії майже $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади. За його словами, метою акцій лідера "Руху нових сил" було припинення кримінального переслідування стосовно бізнесмена-втікача Сергія Курченка і відновлення його контролю над активами в Україні. ГПУ також оприлюднила аудіозаписи телефонних розмов, які нібито підтверджують це.

5 грудня Луценко дав 24 години протестувальникам біля Верховної Ради, щоб Саакашвілі "постав перед судом".

Саакашвілі, виступивши на мітингу біля Верховної Ради, записи ГПУ назвав фейком. Дії силовиків політик розцінив як "провокацію і викрадення".

Національна поліція та СБУ оголошували розшук колишнього президента Грузії.