Шмигаль: Ми не хочемо запроваджувати жорсткий локдаун, який був навесні
Необхідно розглядати всі можливі варіанти на випадок погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19 у країні, зокрема й можливе посилення карантинних обмежень, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час онлайн-зустрічі з Асоціацією українських міст закликав мерів дотримуватися "карантину вихідного дня", оскільки це, за його словами, єдина альтернатива цілковитому локдауну. Про це 19 листопада повідомила пресслужба уряду.
"Кожен із нас відповідає за життя та здоров'я людей. Нам потрібно спільно нести цю відповідальність, обмінюватися конструктивними порадами та пропозиціями, щоб разом знайти вихід із ситуації, що склалася... Ми не хочемо запроваджувати жорсткий локдаун, який був навесні. У питанні посилення карантину ми готові вислухати ваші поради", – сказав глава уряду.
Він зазначив, що необхідно розглядати всі можливі варіанти на випадок погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19 у країні, зокрема й можливе посилення карантинних обмежень.
Шмигаль повідомив, що уряд передав місцевій владі 870 млн грн на забезпечення киснем ліжкомісць у лікарнях.
Кабінет Міністрів України 11 листопада запровадив "карантин вихідного дня" через зростання кількості хворих на COVID-19. Глава МОЗ України Максим Степанов пояснив, що йдеться про три вікенди, починаючи з 14–15 листопада. За його словами, МОЗ хотіло б запровадити жорсткий карантин на три тижні, проте українська економіка цього не витримає. "Карантин вихідного дня" передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні будуть працювати виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе або інші заклади громадського харчування будуть працювати тільки на винос.
Низка українських міст відмовилася вводити "карантин вихідного дня". Проти виступили Івано-Франківськ, Львів, Дніпро, Житомир, Черкаси, Одеса, Луцьк і Тернопіль. Голови міст пояснили це тим, що такі карантинні заходи неефективні і загрожують негативними наслідками для економіки. Акції протесту після введення "карантину вихідного дня" провели в Чернівцях і в Харкові.
19 листопада влада Івано-Франківська заявила, що "карантин вихідного дня" запроваджуватиме.
Поліцейські 14–15 листопада закрили 1,5 тис. магазинів, 800 закладів громадського харчування, 30 нічних клубів і 20 спортзалів; за фактами порушень правоохоронці склали майже 2 тис. адміністративних протоколів і відкрили дев'ять кримінальних проваджень.
Депутати Верховної Ради зібрали підписи під зверненням до Конституційного Суду про перевірку конституційності "карантину вихідного дня".
Станом на 19 листопада в Україні зафіксували 583 510 випадків COVID-19 (із них 13 357 випадків підтвердили протягом останньої доби), видужало 266 479 осіб, померло – 10 369.