Шмигаль назвав дві причини, чому Україна досі не в ЄС

Україна готова стати членом ЄС, зазначив Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua
Вирішальне значення для вступу України в Європейський союз має прогрес у проведенні реформ, сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Україна хотіла б стати членом Європейського союзу протягом 5–10 років, але це залежить не тільки від Києва, а також від 27 інших країн – членів ЄС. Про це в інтерв'ю німецькому виданню Handelsblatt, опублікованому 22 березня на сайті уряду, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, є дві причини, чому Україна досі не в ЄС.

"Ми все ще працюємо над європейськими стандартами, але ми впевнені, що досягнемо значного прогресу, не в останню чергу завдяки діджиталізації. По-друге, у ЄС також є країни, які скептично ставляться до подальшого розширення Євросоюзу", – сказав Шмигаль.

Він зазначив, що вирішальне значення для вступу України в ЄС має прогрес у проведенні реформ. Зокрема, у боротьбі проти корупції або у правосудді потрібно досягти європейських стандартів.

Шмигаль розповів Handelsblatt, що Київ також проводить перемовини із Брюсселем щодо Угоди про спільний авіаційний простір та загальні стандарти енергетичного ринку.

"Ми наближаємося до Європи крок за кроком, – підкреслив глава Кабміну. – Україна готова стати членом ЄС – ми до цього прагнемо. Багато українців віддали своє життя у війні з Росією за цю ідею".

Шмигаль додав, що крім ЄС Україна так само прагне отримати членство в Північноатлантичному альянсі (НАТО).

16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив законопроєкт про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

У спільному інтерв'ю з президентом Польщі Анджеєм Дудою, яке вийшло 13 жовтня 2020 року, президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна має стати рівноправним членом Євросоюзу. Україна має стати не просто членом ЄС, а рівноправним учасником об'єднання, говорив він.

18 березня 2021 року на спільному брифінгу із президентом Литви Гітанасом Науседою Зеленський говорив, що Україна сформує коаліцію країн-лобістів для вступу в ЄС.

За словами голови Організації з безпеки та співпраці в Європі Анн Лінде, Україна має перспективу членства в ЄС, це закріплено в Договорі про Європейський союз. Однак, щоб стати повноправним членом Євросоюзу, Україна має відповідати його критеріям.

За даними соцдослідження, проведеного 5–13 грудня 2020 року фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, 48% українців вважають, що Україна має вступити в ЄС.